Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Studijų parodoje verslas lauks drąsių jaunimo idėjų

Verslas vis garsiau kalba apie tai, kad mokslus baigę jauni žmonės neturi jokių praktinių verslo įgūdžių, nesugeba savarankiškai priimti sprendimų. Kita vertus, jaunimas dažnai turi ne vieną originalią idėją, tik nežino, kaip ją įgyvendinti. O gal įmanoma tai suderinti? Gal tarp verslo ir jaunimo įmanomi naudingi abipusiai mainai? Tą šiemet bandys išsiaiškinti studijų paroda „Mokymasis, studijos, karjera“, kurios tikslas – jaunimo verslumo skatinimas.
Studijos-61
Studijos

Parodos renginiuose bus kalbama apie įvairias jaunimo verslo iniciatyvas, apie tai, kaip svarbu tikėti savo idėja ir kaip svarbu ją tinkamai pristatyti. Specialistai pasakos, kokių asmeninių savybių ir kompetencijų reikia šiandieniniam verslui, patars, kaip išmokti valdyti savo finansus. Čia lauks ir įkvepiančios bendraamžių sėkmės istorijos, pasakojančios apie verslo idėjas, pradėtas įgyvendinti dar mokyklos suole.

Su sėkmės istorijų herojais „BZN start“ stende bus galima net susitikti ir pabendrauti. Kaip pasakoja žurnalo ir portalo „BZN start“ vadovė Živilė Glaveckaitė, parodos lankytojai bus pakviesti į susitikimą su jaunu verslininku, kuris savo verslą pradėjo dar mokyklos suole, vėliau nepabūgo sunkumų ir per patį ekonominį nuosmukį įkūrė interneto rinkodaros ir reklamos agentūrą. O šiandien džiaugiasi sėkme.

Sėkmės istorijoms daug dėmesio skiriančio „BZN start“ vadovė sako, kad pavyzdžių būna unikalių. „Kartais stebiesi, kad jaunimas, būdamas „niolikos“, imasi įgyvendinti neįtikėtinas idėjas kur nors garaže ar senam sandėliuke. O juk jų kišenėse švilpia vėjai, bet noras daryti būna stipresnis už sunkumus. Ir jiems pavyksta“, – neslepia susižavėjimo jaunimo entuziazmu Ž. Glaveckaitė.

Parodoje pirmą kartą bus įgyvendinamas ir naujas projektas – „Verslumo dirbtuvės“, kuriose dalyvaus penkios verslo įmonės: SEB, RIMI, „Bitė“, „MARS Lietuva“, ZIP FM.  Kiekviena įmonė įvardys jai aktualią problemą, o parodoje besilankantys moksleiviai galės siūlyti savo sugalvotus problemų sprendimo būdus ir idėjas. Pasibaigus parodai, kiekviena įmonė atrinks geriausių idėjų autorius, juos pakvies apsilankyti savo organizacijoje ir įteiks vertingus prizus: mobiliuosius telefonus, ausinukus, investavimo čekius ir pan.

Dažnai jaunimas gali pasiūlyti netradicinių idėjų, nes sugeba atsiriboti nuo to, kas realybėje įmanoma, o kas ne. Bet moksleiviai patys nepasibels į verslo įmonių duris, todėl sugalvojome pakviesti verslą ten, kur kasmet renkasi jaunimas“, – sako „Verslumo dirbtuvių“ sumanytojas VšĮ „Sėkmės mokykla“ vadovas Nerijus Buivydas.  

Tuo tarpu „Verslumo dirbtuvėse“ dalyvaujantys verslo atstovai sako, kad jų įkalbinėti dalyvauti tokiuose projektuose per daug nereikia. „Siekdami skatinti novatoriškas idėjas ir jų įgyvendinimą, nuolatos remiame ir skatiname įvairias verslumo iniciatyvas. Taigi, nusprendėme prisijungti ir prie „Verslumo dirbtuvių“ projekto. Jo metu lauksime pažangių jaunų žmonių idėjų, kurios galėtų būti įgyvendintos kuriant ar tobulinant banko klientams teikiamas paslaugas“, – sako SEB banko Smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo departamento direktorius Vaidas Žagūnis.     

N.Buivydo nuomone, moksleiviams tai bus gera proga pagalvoti ne tik apie studijas, bet ir apie tai, ką veiks po studijų arba ką norėtų veikti – kokioje srityje, kokioje įmonėje norėtų dirbti. „Realus darbas nuo studijuojamų teorijų gali labai skirtis, bet jaunimas neturi galimybių to patikrinti, todėl stengsimės, kad bent parodos metu jie pamatytų su kokiais verslo iššūkiais susiduria šiuolaikinės įmonės“, – kalba N. Buivydas.

Luko Balandžio nuotr./„Bitė Lietuva“ vadovas Chrisas Robbinsas apie konkurentų veiksmus: „Jie veltui švaisto laiką ir klientų pinigus.“
Luko Balandžio nuotr./„Bitė Lietuva“ vadovas Chrisas Robbinsas.

Tuo tarpu „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas įsitikinęs, kad darbe svarbu ne  darbuotojo pareigybė, o žmogaus išskirtinumas, asmenybė. „Retas darbdavys šiandien tikisi įdarbinti tobulą specialistą, kuris viską mokėtų ir pradėtų dirbti vos pirmąkart įžengęs pro duris. Darbdaviui yra daug naudingiau įdarbinti jaunuolį, kuris turėtų teisingą požiūrį, gyvenimo tikslą, o darbui reikalingus įgūdžius jis įgis dirbdamas įmonėje“, – teigia Chrisas Robbinsas.

„Verslumo dirbtuvėse“ bus įrengta patogi sėdmaišių zona, surinkta naudingos literatūros bibliotekėlė, pajungtas internetas, o kad jaunimo galvos geriau veiktų, jie bus vaišinami arbata ir šokoladu.

Paroda „Mokymasis, studijos, karjera“ vyks vasario 7–9 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Joje dalyvaus apie 190 mokymo įstaigų: visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, per 70 profesinio rengimo ir verslo mokyklų, profesinio rengimo centrų, daugiau kaip 40 mokymo įstaigų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Prancūzijos, JAV, Australijos, Kanados, Danijos.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs