Šveicarijos federalinis teismas atmetė „Uber“ apeliaciją dėl 2019-ųjų Ženevos kantono sprendimo, kuriuo jos vairuotojai buvo priskirti darbuotojams, ir nurodė jai sustabdyti savo veiklą, jeigu ji nemokės jų socialinio draudimo mokesčių.
Savo nutartimi Šveicarijos Aukščiausiasis teismas nurodė, kad Ženevos teismo sprendimas „nebuvo savavališkas“, o „atitinkama apeliacija atmetama“.
„Uber“ vairuotojams paprastai mokama už kiekvieną kelionę, ir jie laikomi savarankiškai dirbančiais asmenimis, o tai reiškia, kad jie neturi teisės tokias išmokas kaip atostoginiai, nedarbingumas ar pensija.
Tačiau 2019 metais Ženevos kantonas nustatė, kad egzistuoja „pavaldumo ryšys“, o tai reiškia, kad vairuotojai negali laisvai rinktis klientų, nustatyti kainų ar pasirinkti maršrutų. Jis nusprendė, kad dėl to „Uber“, kuri susidūrė su reguliavimo problemomis įvairiose šalyse, taikoma Šveicarijos darbo teisė, o tai reiškia, kad ši San Franciske įsikūrusi technologijų įmonė privalo mokėti socialinius mokesčius už savo vairuotojus.
Savo ruožtu „Uber“ pripažino, kad dabar ji neturės „kito pasirinkimo, kaip tik laikinai sustabdyti (pavėžėjimo) paslaugų teikimą kantone, kol vėl susisieks su valdžios institucijomis ir bandys rasti visiems priimtiną sprendimą“.