Aplinkosaugos įmonės apdovanojimą UAB „Švyturys-Utenos alus“ gavo už puikius energetinių resursų taupymo ir taršos mažinimo rezultatus bei įmonės darbuotojų ir klientų įtraukimą į aplinkosaugines iniciatyvas.
„Esame užsibrėžę tikslą – paversti Ežerų kraštą ekologiškiausiu regionu Lietuvoje. Šis apdovanojimas – labai svarbus mūsų veiksmų įvertinimas, skatinantis gamybos ekologiją ir gamtosaugos projektus skelbti mūsų veiklos prioritetais“, – sakė Rolandas Viršilas, UAB „Švyturys–Utenos alus“ generalinis direktorius.
Nacionaliniu atsakingo verslo apdovanojimu pagerbiamos tos įmonės, kurios labiausiai prisideda prie socialinės gerovės kūrimo ir jos stiprinimo, poveikio aplinkai mažinimo Lietuvoje; jų veikla demonstruoja pačių įmonių lyderystę ir nuoširdų jų įsipareigojimą veikti skaidriai ir sąžiningai elgtis su darbuotojais, visuomene ir valstybe, vertinti verslo veiklos poveikį aplinkai ir mažinti tokio poveikio neigiamas pasekmes.
Anot R. Viršilo, aludarių vykdomas „Ežerų krašto“ projektas bus tęsiamas ir šiemet. Šiuo metu pradėti pasirengimo darbai.
Vos keliolika kilometrų nuo Aukštaitijos nacionalinio parko ribos įsikūrusi „Utenos“ alaus darykla 2010-ųjų vasarą pradėjo plačią aplinkosaugos iniciatyvų programą: iškylautojams dalino nemokamus suyrančius šiukšlių maišelius, finansavo šiukšlių išvežimą iš Aukštaitijoje įkurtų Ekostotelių, organizavo įmonės darbuotojų ekožygį, kuriame buvo tvarkomas Aukštaitijos nacionalinis parkas, diegė plačią aplinkosauginę gamybos programą įmonės viduje, kuri leido ženkliai sumažinti gamtos išteklių naudojimą.
„Sėkmingas „Ežerų krašto“ aplinkosaugos programos įgyvendinimas įrodė, kad problema yra ne poilsiautojų kultūra, o sąlygų jiems elgtis tvarkingai stoka. Valdžios institucijos turėtų pasimokyti iš tokių verslo iniciatyvų ir pagaliau diegti atliekų surinkimo poilsiavietėse sistemą“, – apie programą yra sakęs Andrius Gaidamavičius, nevyriausybinės organizacijos „Labanoro klubas“ vadovas.
Jau ketvirtus metus organizuojami Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai šiais metais susilaukė dar didesnio įmonių dėmesio – gautos 83 paraiškos iš 53 įmonių. Populiariausia tarp pareiškėjų – Metų darbovietės nominacija, kuriai pateikta 35 paraiškos. Antroje eilėje pagal populiarumą – Metų aplinkosaugos įmonės nominacija, kuriai pateiktos 27 paraiškos. Bendruomeniškiausios metų įmonės nominacijai pateikta 21 paraiškų. Paraiškas 2010 m. apdovanojimui pateikė 19 mažų ir vidutinio verslo įmonių, 13 didelių Lietuvos įmonių ir 21 Lietuvoje veikianti užsienio kapitalo įmonė. Paraiškas teikė įvairių sektorių įmonės – tradicinės gamybos įmonės, mokslo technologijų, paslaugų, draudimo, finansų sektorių ir kt.