Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovas Mykolas Majauskas informavo 15min, kad prokuratūra aiškinasi ir „Klaipėdos naftos“ sprendimo skirti akcijų savo darbuotojams aplinkybes.
„Esame informuoti, jog pagal gautą skundą prokuratūra aiškinasi aplinkybes ir dėl valstybės kontroliuojamos „Klaipėdos naftos“, kur, mano žiniomis prieš kelis metus bendrovės akcijos buvo suteiktos darbuotojams“, – 15min sakė M.Majauskas.
Pasak jo, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) ne kartą atkreipė atsakingų vykdomosios valdžios institucijų dėmesį, jog valstybės turto naudojimas turi būti griežtai prižiūrimas.
„Šiuo atveju tiek „Ignitis grupė“, tiek ir „Klaipėdos naftos“ yra valstybės kontroliuojamos bendrovės, todėl neturėtų likti jokių abejonių dėl akcijų suteikimo privatiems asmenims teisėtumo“, – teigė Seimo BFK pirmininkas.
Tai, kad vertinama, ar nebuvo pažeistas viešasis interesas, patvirtino ir prokuratūra.
„Klaipėdos apygardos prokuratūroje Viešojo intereso gynimo skyriuje nagrinėjamas pareiškimas dėl jame nurodomo akcijų suteikimo bendrovės “Klaipėdos nafta„ darbuotojams ir vadovams pagal opcionų sutartis. Surinkus reikiamus duomenis bus sprendžiama, ar kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo“, – rašoma atsakyme 15min.
Komentaro užklausėme ir „Klaipėdos naftos“, sulaukę atsakymų, publikaciją papildysime.
BNS teigimu, „Klaipėdos nafta“ 2019 metais darbuotojams nemokamai suteikė apie 0,2 proc. savo akcijų – taip išmokėta iki 50 proc. metinės premijos už 2018 metų rezultatus. Akcijų suteikta 357 darbuotojams, iš viso įmonėje tuomet dirbo 384 žmonės.
Darbuotojams skirtas akcijas įmonė įsigijo biržoje, už jas sumokėta 600 tūkst. eurų. Iš 1,46 mln. vienetų supirktų akcijų darbuotojams buvo skirta 807,6 tūkst. Pernai darbuotojų akcijomis „Klaipėdos nafta“ neskatino.
„Klaipėdos naftos“ akcijų suteikimo taisykles akcininkai patvirtino 2018 metų lapkritį, bendrovė skelbė, kad ji yra pirmoji valstybės įmonė, savo darbuotojams dalį premijos išmokėjusi akcijomis.
„Ignitis grupės“ akcijų dalybas sustabdė teismas
Antradienį per akcijų biržą „Ignitis grupė“ pranešė, kad Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu dėl „Ignitis grupės“ visuotinio akcininkų susirinkimo ir valdybos sprendimų, susijusių su bendrovėje įgyvendinamų darbuotojų ir vadovų skatinimo opcionais programų ir opcionų sutarčių pripažinimo negaliojančiomis.
Teismas 2021 m. gegužės 3 d. nutartimi pritaikė laikinąsias apsaugos priemones (LAP), kurių esmė – sustabdyta darbuotojų skatinimo opcionais programa, taip pat ir vadovų skatinimo opcionais programa iki teismo sprendimo įsiteisėjimo šioje byloje. Šią informaciją „Ignitis grupė“ gavo antradienį, gegužės 4 dieną.
Valstybės energetikos milžinė „Ignitis grupė“ jau ne kartą atsidūrė kritikos epicentre dėl tarpuvaldžiu gruodį priimto sprendimo premijuoti 212 tūkst. eurų vertės akcijomis devynių grupės įmonių vadovus. Toks apdovanojimas numatytas, jei jie įgyvendins 2020–2023 metų strateginio plano rodiklius.
Didžiausias priedas lauktų „Ignitis grupės“ valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus Dariaus Maikštėno – jis galėtų įsigyti iki 2 265 akcijų.