Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 02 02 /17:54

Teismas „apkarpė“ 4,5 mln. eurų vertės Nacionalinės mokėjimo agentūros ir VRP sutartį

4,5 mln. eurų vertės Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir viešųjų ryšių agentūros „Viešųjų ryšių partneriai“ (VRP), veikiančios su prekės ženklu „VRP Hill+Knowlton Strategies“, sutarties galiojimas sutrumpintas nuo trejų iki vienerių metų.
Eurų banknotai
Eurų banknotai / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) teisme pavyko pasiekti, kad pernai vasarį pasirašytos sutarties galiojimas dėl konkurso procedūrų pažeidimų būtų sutrumpintas iki šių metų kovo 1 dienos.

Apeliacinis teismas vasario 1 dieną patenkino VPT skundą ir panaikino praėjusių metų lapkričio mėnesį priimtą Vilniaus apygardos teismo nutartį – tuomet teismas nesustabdė sutarties tarp NMA ir VRP galiojimo.

Pasak teismo, trejų metų trukmės sutartis pasirašyta, nemotyvavus jos didesnės vertės nei buvo numatyta konkurso sąlygose – planuota jos vertė buvo 4,1 mln. eurų. Kadangi konkursas jau yra pasibaigęs ir sutartis pasirašyta, teismas jos nenutraukė, o sutrumpino jos galiojimą. Be to, NMA iki kovo 1-osios negalės pirkti papildomų paslaugų iš VRP.

NMA sprendimą skųs

NMA Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Aistė Mileikaitė BNS sakė, kad agentūra ketina teismo sprendimą skųsti Aukščiausiajam Teismui.

„Nacionalinė mokėjimo agentūra gerbia teismo poziciją, tačiau nesutinka su sprendimu trumpinti sutarties galiojimą bei artimiausiu metu dėl jo ketina kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą. Agentūra toliau laikosi pozicijos, kad viešinimo paslaugų pirkimas įvykdytas tinkamai, laikantis teisės aktų reikalavimų“, - kalbėjo A.Mileikaitė.

Anot jos, VRP agentūrai jau suteikė paslaugų už 1,7 mln. eurų, o iki kovo 1 dienos sutartis bus įgyvendinama be jokių pakeitimų.

NMA ir toliau laikosi pozicijos, jog sudarydama sutartį nepažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Tiekėjai negalėjo turėti jokių lūkesčių dėl pirkimui skirto biudžeto, nes jis jiems pirkimo metu nebuvo atskleistas. O įstatymas nedraudžia sudaryti sutarties už didesnę nei planuota kainą.

Siekė, kad sutartis būtų nutraukta

Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė sako, jog byloje kalbama apie didžiules ES paramos lėšas, skirtas Kaimo plėtros programos ir kitų NMA administruojamų programų viešinimui 2014-2020 metais.

„Siekiame, kad jos būtų panaudotos skaidriai ir efektyviai. Nustačiusi pažeidimus NMA pirkime, VPT rekomendavo sutartį nutraukti, tačiau perkančioji organizacija neatsižvelgė į mūsų rekomendaciją. Teistis valstybės įstaigai su valstybės įstaiga nėra, matyt, racionalus sprendimas. Tačiau perkančiajai organizacijai nesutikus nutraukti sutarties VPT privalėjo kreiptis į teismą, gindama viešąjį interesą“, – BNS sakė D.Vilytė.

VPT pernai birželį pareiškė, kad NMA neužtikrino racionalaus pinigų panaudojimo, nesilaikė konkurso sąlygų dėl tiekėjų kvalifikacijos ir pažeidė jos vertinimo procedūras.

„Viešųjų ryšių partneriai“ trejus metus turėjo viešinti 2014-2020 metų Kaimo plėtros programą ir kitas NMA administruojamas programas, o jos partnerės yra Lietuvos rinkos tyrimų bendrovė „TNSLT“, reklamos agentūros „Aktin“, „Orientis“ bei „Jano studija“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos