Be to, I.Rimševičius privalės padengti šias Latvijos banko bylinėjimosi išlaidas.
Apeliacinis teismas nusprendė, kad nuo pareigų nušalintas I.Rimševičius nedirbo, todėl nebuvo pagrindo mokėti jam atlyginimo. Be to, teismas nurodė, kad darbo užmokestį už nušalinimo nuo pareigų laikotarpį galima susigrąžinti tik tuo atveju, jei tai įvyko dėl atsakovo, tai yra šiuo atveju Latvijos banko, kaltės.
Teismas konstatavo, kad atsakovas negali būti laikomas atsakingu už Korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuro sprendimo pasekmes, kurias vėliau panaikino ES Teisingumo Teismas (ESTT), o už I.Rimševičiui padarytą žalą atsakinga valstybė.
Šis Rygos apygardos teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas kasacine tvarka.
Pernai lapkritį rajono teismas Siguldoje nurodė iš Latvijos banko išieškoti daugiau kaip 151 tūkst. eurų I.Rimševičiaus naudai kaip kompensaciją už apytikriai metus nemokėtą darbo užmokestį – už laikotarpį, per kurį jis buvo nušalintas iš pareigų.
Latvijos bankas šį sprendimą apskundė apeliacine tvarka.
2018-ųjų vasarį korupcijos skandalo centre atsidūręs I.Rimševičius buvo kelioms dienoms sulaikytas ir, Latvijos korupcijos prevencijos biuro sprendimu, netrukus nušalintas nuo vadovavimo Latvijos bankui bei šalies atstovavimo Europos Centrinio Banko valdančiojoje taryboje.
Maždaug po metų vasarį I.Rimševičius šias pareigas atgavo, ESTT jo nušalinimą pripažinus neteisėtu.
I.Rimševičiaus šešerių metų trukmės Latvijos banko prezidento kadencija baigėsi 2019 metų gruodį.