Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Teismas: „City Service“ turi mokėti PVM už grupės įmonėms suteiktų paskolų palūkanas

Koncerno „Icor“ valdomos bendrovės „City Service“ antrinėms įmonėms suteiktų paskolų palūkanos turi būti apmokestinamos pridėtinės vertės mokesčiu (PVM), nes kreditavimas yra „City Service“ savarankiška veikla, galutinai nutarė teismas.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) rugsėjo 29 dieną atmetė „City Service“ skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo gegužę priimtą sprendimą – tuomet treismas nutarė, jog Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) yra teisi atsisakydama įmonėms „Žirmūnų būstas“ ir „Mano aplinka plius“ suteiktų bendros 615 tūkst. eurų vertės paskolų sandorius kvalifikuoti kaip atsitiktinius.

„City Service“ 2018-ųjų birželį VMI prašė pripažinti, kad sandoriai yra atsitiktiniai, todėl už juos paskaičiuotos palūkanos neturi būti apmokestintos PVM. „City Service“ tvirtino, kad skolinimas įmonių grupės viduje negali būti laikomas įprastine ekonomine veikla, o tokios paskolos atitinka visus atsitiktinio sandorio požymius, apibrėžtus Europos Sąjungos PVM direktyvoje.

Prašymo netenkinusi VMI nurodė, kad „City Service“ yra suteikusi keliolika paskolų įvairioms kontroliuojamoms įmonėms, tai yra įprasta ir nuolatinė bendrovės veikla, todėl jos gautos palūkanos negali būti eliminuojamos skaičiuojant PVM prievolę.

LVAT teigimu, finansinės paslaugos paprastai pripažįstamos PVM apmokestinama veikla, o išimtis iš šios taisyklės galima tik tuo atveju, kai tokie sandoriai yra atsitiktiniai ir PVM mokėtojas įprastai nesiverčia tokia veikla.

Teismas pažymėjo, kad „City Service“ taip pat yra suteikusi 202 tūkst. eurų paskolą grupės įmonei „Šilalės būstas“, todėl bendra jos Lietuvoje suteiktų paskolų suma siekia 0,8 mln. eurų ir sudaro tik 3,6 proc. bendro jos paskolų portfelio. Tuo metu ne Lietuvoje jos sudaro 96,4 proc. bendro 22,5 mln. eurų portfelio, iš kurio 11,102 mln. eurų tenka Lenkijai, 5,4 mln. eurų – Latvijoje registruotoms grupės įmonėms.

„Nustatyta ir tai, kad „City Service“ yra suteikusi keliolika paskolų skirtingoms įmonėms. (...) Bendra šių paskolų suma siekia daugiau kaip 22 mln. eurų, o paskolų teikimo veikla bendrovė užsiima pastoviai – kelerius metus iš eilės. (...) Paskolų suteikimas ir palūkanų už jas gavimas yra neatsitiktinė „City Service“ veikla, nes yra vykdoma nuolat ir didele apimtimi“, – rašoma LVAT nutartyje.

LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais