Minėtos bendrovės tonomis sandėliavo nepavojingas ir pavojingas atliekas Nemenčinėje pastatytame angare, esančiame netoli gyvenamųjų namų.
2016 metų pavasarį į Generalinę prokuratūrą kreipėsi Aplinkos apsaugos agentūra prašydama panaikinti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento 2013 m. pavasarį šioms bendrovėms koreguotus Taršos leidimus.
Prašymo nagrinėjimo metu buvo nustatyta, kad padidėjus veiklos apimtims, gamybos pajėgumams bendrovėms leidimai turėjo būti ne koreguoti, o atnaujinti.
Šios bendrovės veikia neatlikusios poveikio aplinkai vertinimo procedūrų. Taip pat išsiaiškinta, kad bendrovės nėra nusistačiusios sanitarinių apsaugos zonų, todėl atsakingi bendrovių vadovai buvo bausti administracine tvarka.
Kadangi gyvenamieji namai nuo vykdomos ūkinės veiklos nutolę 200-250 m, todėl jie patenka į 500 m įstatymo nustatytą tokiai veiklai sanitarinę apsaugos zoną.
Abi įmonės toje pačioje komercinės paskirties objektų teritorijoje ir tuose pačiuose pastatuose turi Taršos leidimus vienu metu laikyti iki 10 tonų pavojingų ir iki 50 tonų nepavojingų atliekų. Pasak prokurorės, tokia situacija verčia suabejoti, ar kontroliuojanti institucija galėtų nuspręsti, ar atliekos laikomos ir tvarkomos tinkamai.
Nemenčinės bendruomenės nariai apie planuojamą ir vykdomą bendrovių veiklą sužinojo pavėluotai, todėl ne kartą kreipėsi į įvairias institucijas, prašydami informuoti juos apie bendrovių vykdomą veiklą ir pranešdami apie šių įmonių vykdomus teisės aktų pažeidimus.
Generalinės prokuratūros prokurorė, išnagrinėjusi surinktus dokumentus, kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydama panaikinti įmonėms ne tik koreguotus, bet ir išduotus Taršos leidimus. Teismas priėmė sprendimus panaikinti minėtus leidimus.