Teismas: UAB „Autovici“ lieka pašalinta iš dinaminės pirkimo sistemos

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo UAB „Autovici“ apeliacinį skundą ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo paliktas galioti VĮ CPO LT sprendimas atmesti UAB „Autovici“ paraišką pirkime „Lengvųjų automobilių užsakymai (lengvųjų automobilių pirkimas–pardavimas ir lengvųjų automobilių nuoma) per CPO LT elektroninį katalogą dinaminėje pirkimų sistemoje“ ir pašalinti šią bendrovę iš dinaminės pirkimo sistemos.
„Autovici“ salonas
„Autovici“ salonas / „Autovici“ nuotr.
Temos: 1 Teismas

Apeliacinis teismas nustatė, kad VĮ CPO LT turėjo teisinį pagrindą atmesti UAB „Autovici“ paraišką, kadangi pirkimo sąlygose buvo numatyta, jog paraiška atmetama, nustačius bent vieną iš Viešųjų pirkimų įstatymo 45 straipsnio 21 dalyje nurodytų sąlygų, o atmetus paraišką, bendrovė pašalinama ir iš pačios pirkimo sistemos.

Byloje nustatyta, kad VĮ CPO LT iš Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos (toliau – Koordinavimo komisija) gavo išvadą (raštą), apimančią kitų institucijų pateiktus duomenis, jog UAB „Autovici“ turi ar praeityje turėjo didinančių riziką ar keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui ryšių su užsienio valstybių institucijomis ar tų valstybių fiziniais arba juridiniais asmenimis.

Apeliacinio teismo vertinimu, VĮ CPO LT, turėdama šią kompetentingų institucijų pateiktą informaciją, priėmė pagrįstą sprendimą dėl šios tiekėjos paraiškos atmetimo ir jos pašalinimo iš dinaminės pirkimo sistemos.

Prieš priimdama sprendimą VĮ CPO LT neturėjo paprašyti UAB „Autovici“ paaiškinti gautą informaciją ir suteikti bendrovei teisę „apsivalyti“. Apeliacinio teismo teisėjų kolegija pažymėjo, kad šiuo atveju Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos dėl „apsivalymo“ instituto negalėjo būti taikomos, nes buvo sprendžiama dėl tiekėjos pašalinimo iš dinaminės pirkimo sistemos Viešųjų pirkimų įstatymo 45 straipsnyje nurodytu pagrindu, o ne dėl tiekėjos pašalinimo iš pirkimo procedūros Viešųjų pirkimų įstatymo 46 straipsnio pagrindu, kai būtent ir taikomas šis institutas.

Apeliacinės instancijos teismas taip pat konstatavo, kad VĮ CPO LT bendrovei „Autovici“ nurodė sprendimo atmesti pasiūlymą esmę, faktinį ir teisinį pagrindą, pateikdama tiek informacijos, kiek pagal teisės aktus galėjo pateikti (Koordinavimo komisijos rašte esanti informacija yra konfidenciali). Vis dėlto net ir nesusipažinusi su Koordinavimo komisijos raštu, bendrovė suprato, kokios galimos grėsmės nacionaliniam saugumui nurodytos minėtame rašte, nes jas įvardijo savo procesiniuose dokumentuose. Taigi, UAB „Autovici“ turėjo visas galimybes ginti savo teises bei interesus ir taip padarė, pateikdama pretenziją VĮ CPO LT, o vėliau – ir ieškinį teismui.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įsiteisėja jos priėmimo dieną (2024 m. lapkričio 14 d.), tačiau per vieną mėnesį nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų