Teismas: VGTU turi padidinti laboratorijų statybų kainas iki 17,1 mln. eurų

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) privalo maždaug 1,2 mln. eurų iki 17,1 mln. eurų padidinti bendrovės Panevėžio statybos trestas (PST) statomų universiteto laboratorijų statybų kainą, nusprendė teismas.
VGTU pastatas
VGTU pastatas / Organizatorių nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas gegužės 16-ąją tenkino PST skundą ir patvirtino statybos sąnaudų kainų indekso formulę taip, kad darbų galutinė kaina siektų 17,1 mln. eurų. Pirmos instancijos teismas šį įmonės prašymą buvo atmetęs.

„Teisėjų kolegija laiko, kad yra pagrindas šią sprendimo dalį panaikinti ir priimti naują sprendimą – ieškinį tenkinti“, – nurodoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Vilniaus apygardos teismas pernai gruodį PST prašymą dėl sutarties kainos perskaičiavimo atmetė nurodęs, kad universiteto taikoma indeksavimo formulė yra teisinga.

PST sutartį su universitetu dėl Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų mokomojo ir laboratorijų korpusų statybų sutarė 2020-ųjų rugpjūtį, pagal ją 15,9 mln. eurų vertės statybos turėjo būti baigtos per dvejus metus.

2021-ųjų gruodį šalys sutarė, kad neužbaigtų darbų kaina, taikant bendrąjį statybos sąnaudų elementų kainų indeksą, didinama 10,5 proc., o bendra jos vertė išauga iki 16,8 mln. eurų. Tačiau PST 2022 metų birželį paprašė kainą perskaičiuoti dar kartą neužbaigtus darbus branginant 14,3 proc., o sutarties vertę padidinti iki 17,1 mln. eurų.

Statybos finansuojamos Europos Sąjungos fondų ir VGTU lėšomis, gautomis už parduotą nekilnojamąjį turtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų