„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Telecentras norėtų bokštus paskelbti kilnojamuoju turtu

Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) norėtų, kad jo valdomi telekomunikacijų bokštai, išskyrus Vilniaus TV bokštą, būtų pripažinti kilnojamuoju turtu. Įmonė teigia, kad taip ji kasmet sutaupytų 50 tūkst. eurų nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, be to, būtų suvienodintos konkuravimo sąlygos. Dėl to įmonė kreipėsi į atsakingas institucijas.
Lietuvos radijo ir televizijos centras
Lietuvos radijo ir televizijos centras / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Telecentro vertinimu, įmonės valdomi 59 aukštuminiai bokštai yra iš metalo konstrukcijų surinkti statiniai, fiziškai nedaug susiję su žeme. Techniškai nėra sudėtinga juos perkelti į kitą vietą, o toks perkėlimas iš esmės nesumažina jų vertės.

„Jeigu po žeme išvedžioti ryšių inžineriniai tinklai (vamzdžiai, šuliniai ir pan.) yra laikomi kilnojamais daiktais, tai Telecentro valdomi inžineriniai iš metalo konstrukcijų surenkami lengvi statiniai automatiškai turėtų būti priskirti kilnojamojo turto kategorijai“, – pranešime teigė Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

Pasak jo, 2008 metais atlikti Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimai sukūrė precedentą telekomunikacijų operatoriams nemokėti nekilnojamo turto mokesčio už ryšių infrastruktūrą, tačiau šiuo metu tokia tvarka naudojasi tik vienas operatorius, o kiti rinkos dalyviai yra diskriminuojami.

Telecentro teigimu, pripažinus bokštus kilnojamuoju turtu, įmonė galėtų sumažinti paslaugų įkainius, o savivaldybės prarastų palyginti nedideles įplaukas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų