„Telia“ vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters pranešime spaudai teigė, kad „Bitė“ manipuliuoja Ryšių reguliavimo tarnybos skelbiamais duomenims ir nuslepia nuo vartotojų esminę informaciją, taip sudarydama vartotojams klaidingą įspūdį apie tariamą 5G ryšio greitaveikos pranašumą.
„Investavome į Lietuvos naujos kartos ryšį daugiau nei 100 mln. eurų, tad jaučiame pareigą kovoti su rinkos dalyvių gudravimais ir technologijas pateikti kuo suprantamiau“, – teigė G.Kaminskaitė-Salters.
Valstybinės vartotojų teisių tarnybos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė 15min patvirtino, kad skundas dėl „Bitės“ skundžiamos reklamos gautas vasario 6 dieną.
„Kol kas vertinama, ar pradėti tyrimą dėl Reklamos įstatymo pažeidimo, ar atmesti. Tai tik pati pradinė stadija“, – sakė D.Malinauskienė, pridūrusi, kad VVTAT sprendimą, ar pradėti tyrimą priims per mėnesį.
Vasario pradžioje „Bitė“ skelbė, kad Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) matavimais, keliuose ir miestuose, „Bitės“ 5G – greičiausias Lietuvoje.
Nesutaria, ką lyginti
Tuo tarpu „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius pranešime spaudai aiškina, kad penktos kartos tinklas yra kompleksiška technologija, kurią sudaro kelios skirtingiems scenarijams skirtos dažnių juostos, todėl labai neteisinga viską suplakti į vieną „katilą“.
Pasak jo, 5G galima suskirstyti į „Greitą 5G“ ir „Platų 5G“. Pirmasis yra kur kas spartesnis ir skirtas miestams, kur nedidelėje teritorijoje reikia užtikrinti maksimalų greitį dideliam skaičiui vartotojų, kai antrasis kur kas geriau padengia didelius teritorijos plotus ir dažniau sutinkamas atokesniuose regionuose, kur aprėptis yra svarbesnė už spartą.
„Telia“ teigia, kad šiuos abiejų dažnių juostų privalumus išnaudoja ne visi operatoriai – esą „Telia“ užsibrėžė kuo greičiau 5G ryšiu padengti visą Lietuvos teritoriją, todėl savo tinkle naudojo tiek „Greitąjį 5G“, tiek „Platųjį 5G“. Tuo metu kiti ryšio paslaugų teikėjai esą 5G kol kas nusprendė siūlyti tik miestų gyventojams ir „Plačiojo 5G“ nenaudoti visai – tad kirtus miesto ribą 5G gali pasikeisti į 4G.
Tuo tarpu „Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovas Jaunius Špakauskas 15min tvirtino, kad vyksta dvi visiškai skirtingos diskusijos apie 5G – apie greitį ir plotį.
Pasak jo, RRT darė visų ryšio tiekėjų 5G greičio matavimus ir viešai paskelbė, kad „Bitės“ ir „Labas“ 5G ryšio gavimas siekia 275,6 Mb/s greitį ir yra didžiausias šalyje.
Savo ruožtu „Telia“ pateikia kitus skaičius – pasak bendrovės, Vilniaus mieste naudojant „Greitojo 5G“ dažnių juostą „Telia“ tinkle buvo pasiektas 386,1 megabitų per sekundę (Mb/s) atsisiuntimo greitis, kai „Bitės“ tinkle jis siekė tik 304 Mb/s. Tačiau Rietavo rajone kur prisijungus prie „Telia“ teikiamo „Plačiojo 5G“ buvo užfiksuota 154,7 Mb/s atsisiuntimo sparta, „Bitės“ grafoje yra apskritas nulis, nes operatorius čia paprasčiausiai neturi 5G stočių.
„RRT matavimai rodo, kad greičiausią 5G Lietuvoje 2 milijonams Lietuvos žmonių užtikrina būtent „Bitė“. Jei tai ateityje pasikeistų, atitinkamai keistume ir žinutę, kaip pristatome ryšių tinklus, į kuriuos investuojame rekordinius 100 mln. eurų“, – sakė J.Špakauskas.