„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Terorizmas gali susprogdinti ir Bangladešo tekstilės pramonės viltis

Bangladešas, esantis viena iš skurdžiausių Azijos šalių, yra pasaulinis drabužių pramonės lyderis. Ant dažno žmogaus dėvimų marškinėlių puikuojasi „Pagaminta Bangladeše“ etiketė. Vis dėlto savaitgalį Bangladešą sudrebinę teroristiniai išpuoliai gali suduoti smūgį ir didžiausiai šalies pramonės šakai, rašo cnn.com.
Siuvykla Bangladeše
Siuvykla Bangladeše / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dabar didžiausi Bangladešo drabužių gamintojai deda visas pastangas, kad produkcija su garsiais amerikiečių ir europiečių prekių ženklais ir toliau būtų gaminama nuo islamiškojo terorizmo nukentėjusioje šalyje.

Per vienuolika valandų trukusią prabangaus Bangladešo sostinės Dakos restorano apgultį savaitgalį buvo nužudyta 20 žmonių, iš kurių daugumą sudarė užsieniečiai.

„Įtaka neabejotinai bus. Tačiau esame priklausomi nuo šių prekės ženklų, todėl turime susitvarkyti su tokia situacija“, – tikino Bangladešo drabužių gamintojų ir eksportuotojų asociacijos viceprezidentas Faruque Hassanas, kurio vadovaujamoje drabužių gamykloje siuvama produkcija tokioms įmonėms kaip „U.S. Polo“, „Benetton“ ir „Marks & Spencer“.

Pastaraisiais metais, pabrangus darbo jėgai pasaulio fabriku vadinamoje Kinijoje, Bangladešas tapo mėgstamiausia pigių drabužių gamintojų kryptimi. Šiuo metu drabužiai sudaro daugiau nei 80 proc. Bangladešo eksporto.

Nors šioje pramonės srityje dirba milijonai bengalų, tačiau ji yra kritikuojama dėl dažnai nežmoniškų darbo sąlygų.

Štai 2013 m. daugiau nei 1100 žmonių žuvo sugriuvus Dakoje esančiam drabužių fabrikui. Šiandien ši pramonės sritis susiduria su nauja grėsme – islamiškuoju terorizmu, dėl kurio šalies vis dažniau vengia užsienio verslininkai.

„Pirkėjai gali bijoti atvykti į Bangladešą, nors daug šių prekės ženklų atstovų į Bangladešą vyksta jau metų metus ir žino, jog šalis svetinga“, – teigė F.Hassanas, pridūręs, jog drabužių gamintojai privalo padėti užsieniečiams suprasti, kad terorizmas nėra Bangladešo kasdienybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“