Praėjusią savaitę verslo dienraščio šaltiniai pranešė, jog komisija aiškinasi, ar „Tesla“ vadovo Elono Musko pareiškimuose apie jo planus išpirkti bendrovės akcijas ir apie tam tikslui turimą finansavimą yra tiesos.
Abu tyrimus atlieka SEC San Francisko biuras.
Pernai spalį „The Wall Street Journal“ skelbė, jog dar rugsėjo mėnesį „Tesla“ gamykloje nebuvo galutinai įrengta visa „Model 3“ surinkimui būtina įranga ir nemaža dalis šių automobilių buvo surenkami rankiniu būdu. Tuo tarpu E.Muskas jau liepą buvo paskelbęs, kad gamykloje buvo pradėta „Model 3“ gamyba.
Tuomet E.Muskas pažadėjo 2017 metų trečiąjį ketvirtį pagaminti 1,6 tūkst. „Model 3“ automobilių, o iki gruodžio mėnesio jų surinkti 20 tūkst. vienetų.
Šios prognozės buvo kur kas kuklesnės negu ankstesniosios – metais anksčiau jis skelbė apie planus 2017 metų antrąjį pusmetį pagaminti 200 tūkst. „Model 3“ automobilių.
Iš tikrųjų gi „Tesla“ 2017 metais pagamino tik 2,7 tūkst. šio modelio automobilių.
Pagal JAV įstatymus „Tesla“ ir jos vadovams gali grėsti sankcijos, jeigu reguliavimo institucija nustatys, kad įmonė klaidino investuotojus, teikdama informaciją apie gamybos vėlavimo priežastis ir mastą.
SEC tyrimai gali tęstis daug mėnesių ar net metų, o jiems pasibaigus institucija gali nuspręsti įmonei nereikšti jokių kaltinimų.