Rugpjūčio 7 dieną „Tesla“ vadovas tviteryje netikėtai pareiškė planuojantis išpirkti bendrovės akcijas bei tvirtino, kad sandorio finansavimas esą jau yra „užsitikrintas“.
O šį pirmadienį E.Muskas atskleidė apie vedamas derybas su Saudo Arabijos turto fondu bei kitais potencialiais investuotojais dėl „Tesla“ akcijų išpirkimo bei delistingavimo iš vertybinių popierių biržos.
Tapusi uždarąja akcine bendrove „Tesla“ galėtų veikti be reikalavimų kas ketvirtį skelbti finansines ataskaitas bei kito spaudimo, kurį patiria biržoje listinguota bendrovė ir kuris, anot E.Musko, trukdo įmonei pasiekti norimus rezultatus. Tačiau tuo pat metu pasitraukdama „Tesla“ rizikuoja prarasti savo matomumą bei apriboti galimybes rinkti kapitalą.
„Specialusis komitetas turi pilną direktorių valdybos galią ir autoritetą imtis bet kokių veiksmų valdybos vardu, kurie bus reikalingi vertinant ir derantis dėl išpirkimo sandorio bei visų alternatyvų pono Musko pasiūlytam sandoriui“, – teigiama „Tesla“ valdybos pranešime.
Taip pat pridedama, kad joks sandoris nebus patvirtintas negavus specialiojo komiteto palaiminimo.
E.Muskas pirmadienį tinklaraščio įraše teigė, kad Saudo Arabijos fondas nuo 2017 metų pradžios ne kartą buvo su juo susisiekęs dėl galimo „Tesla“ išpirkimo. Anot jo, Saudo Arabiją „Tesla“ domina, nes šalis nori diversifikuoti savo ekonomiką, sumažinant savo priklausomybę nuo naftos, o fondas „turi daugiau nei pakankamai kapitalo įvykdyti tokį sandorį“
„Tesla“ pastaraisiais metais tapo vienu vertingiausių automobilių gamintojų pasaulyje, investuotojams tikintis, kad pernai vos daugiau nei 100 tūkst. transporto priemonių pagaminusi bendrovė iš esmės pakeis visą automobilių sektorių.
Tačiau „Tesla“ kol kas sunkiai sekasi didinti „Model 3“ elektromobilio gamybos apimtis. Šis elektromobilis yra itin svarbus, nes tai yra pirmas įmonės bandymas taikytis į platesnei visuomenės daliai prieinamų transporto priemonių segmentą.