Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„TikTok“ pareiškė ieškinį dėl D.Trumpo reikalaujamo draudimo

Populiari trumpų vaizdo įrašų platforma „TikTok“ pirmadienį patvirtino pareiškusi ieškinį dėl veiksmų, kurių prieš kinų valdomą programėlę ėmėsi Jungtinių Valstijų vyriausybė, ją vadinanti grėsme nacionaliniam saugumui.
„TikTok“
„TikTok“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Padidėjus įtampai Vašingtono ir Pekino santykiuose, JAV prezidentas Donaldas Trumpas rugpjūčio 6 dieną pasirašė vykdomąjį įsaką, kuriame amerikiečiams nurodoma per 45 dienas nutraukti verslo santykius su „TikTok“ patronuojančiąja bendrove „ByteDance“, taigi iš esmės buvo nustatytas terminas, per kurį programėlės veikla JAV turi būti parduota amerikiečių bendrovei.

„Šiandien federaliniame teisme teikiame skundą, kuriuo siekiame užginčyti JAV administracijos pastangas uždrausti „TikTok“ Jungtinėse Valstijose“, – parašė bendrovė tinklaraštyje.

„TikTok“ ieškinyje įrodinėja, kad D.Trumpas, pasirašęs įsaką, netinkamai panaudojo Aktą dėl ekonominių galių tarptautinės nepaprastosios padėties atveju, nes platforma, kurioje naudotojai dalijasi dažnai linksmais trumpais vaizdo įrašais, nėra „neįprasta ar nepaprasta grėsmė“.

Dėl šio vykdomojo įsako „iš tos bendruomenės gali būti atimtos teisės, nors nėra jokių įrodymų, kurie galėtų pateisinti tokius kraštutinius veiksmus“, nurodoma ieškinyje.

„Manome, jog administracija nepaisė mūsų didelių pastangų išspręsti nerimą jai keliančius klausimus, o mes sąžiningai stengėmės tai padaryti, nors ir nesutikome su tais klausimais“, – nurodė „TikTok“.

„TikTok“, kurios vartotojai dalijasi 15–60 sekundžių trukmės vaizdo įrašais, vaizduojančiais praktiškai viską – nuo plaukų dažymo pamokymų iki šokių numerių ir pasakojimų apie kasdienį gyvenimą, – tapo pasauline sensacija.

Jungtinėse Valstijose programėlė buvo parsisiųsta 175 mln. kartų, o visame pasaulyje – daugiau kaip 1 mlrd. kartų.

D.Trumpas tvirtina, kad Kinija, naudodamasi „TikTok“, gali atsekti federalinių darbuotojų buvimo vietą, kaupti duomenis apie asmenis, kad galėtų juos šantažuoti, ir šnipinėti kitas bendroves.

„TikTok“ savo ruožtu teigia, kad „niekada neteikė Kinijos vyriausybei jokių JAV naudotojų duomenų ir to nedarytų, net jei to būtų paprašyta“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas