Prieš tai „Toshiba“, viena žinomiausių Japonijos įmonių, buvo dukart atidėjusi devynių mėnesių rezultatų skelbimą – neaudituoti rezultatai buvo paskelbti tik praėjusį mėnesį. Tai sukėlė nerimą, kad milžiniško konglomerato akcijos gali būti išbrauktos iš Tokijo vertybinių popierių biržos sąrašų.
„Toshiba“ pareiškė, kad laikytis biržos nustatyto termino – paskelbti rezultatus per 45 dienas nuo finansinių metų pabaigos – nepavyko, nes auditorius vis dar tikrina įmonės atskaitomybę.
Dabar įmonė turi iki birželio pabaigos pateikti savo rezultatus Japonijos finansų ministerijai.
Milžiniškas nuostolis, apie kurį pirmadienį įspėta ir kuris didžiąja dalimi susijęs su „Toshiba“ JAV atominės energetikos padaliniu „Westinghouse Electric“, yra šiek tiek mažesnis negu ankstesnis „Toshiba“ grynųjų nuostolių įvertis (1,01 trln. jenų), kuris buvo paskelbtas praėjusį mėnesį.
„Toshiba“ taip pat pareiškė, kad, dabartiniais vertinimais, jos veiklos pelnas praėjusiais finansiniais metais turėjo siekti 270 mlrd. jenų, o pardavimai – 4,87 trln. jenų. Anksčiau buvo prognozuotas 500 mlrd. jenų veiklos nuostolis ir 5,49 trln. jenų pardavimai.
„Toshiba“ vis nepavyksta tiksliai įvertinti milžiniškų nurašymų, susijusių su apsaugos nuo kreditorių kovą paprašiusia „Westinghouse“, poveikio.
Japonijos įmonė sakė tirianti įtarimus dėl netinkamo vadovaujančių „Westinghouse Electric“ darbuotojų elgesio ir vertinanti padalinio sunkumų poveikį savo finansams.
Tyrimas buvo pradėtas vienam informatoriui pareiškus, kad vienas ar daugiau „Westinghouse“ vadovų daro „netinkamą spaudimą“ padalinio apskaitai.
Nuo gruodžio pabaigos, kai „Toshiba“ pirmą kartą įspėjo apie milijardinius „Westinghouse“ nuostolius, Japonijos įmonės akcijų vertė sumažėjo daugiau kaip 40 procentų.
Kalbama, kad „Toshiba“ auditorius įtaria, jog įtariami pažeidimai „Westinghouse“ buvo daromi ilgiau negu iš pradžių manyta, o tai reiškia, kad gali tekti peržiūrėti ir ankstesnes Japonijos įmonės finansines ataskaitas.