„Trišalėje taryboje bandome rasti visas puses tenkinančius sprendimus, bet jeigu nepavyks kai kuriais klausimais rasti sprendimo, tai tais klausimais pasisakys Seimas“, – BNS sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.
Pasak jos, antradienį Vyriausybės atstovai, darbdaviai ir profsąjungos sutarė dėl atostogų trukmės apskaičiavimo metodikos ir darbo laiko režimo, tačiau nepavyko rasti sprendimo dėl suminio darbo laiko apskaitos. Nesvarstyta, kokios trukmės turėtų būti bazinės atostogos – darbdaviai siūlo 20 dienų, o darbuotojų atstovai norėtų 22 darbo dienų per metus.
Ji pridūrė, kad antradienį prie Trišalės tarybos prisijungė Lietuvos verslo konfederacija ir Investuotojų forumas bei trijų profesinių sąjungų „Solidarumas“, „Sandrauga“ ir Jungtinės profesinės sąjungos atstovai.
Anot jos, pritrūkus laiko išnagrinėti visus straipsnius, taryba kitą savaitę susitiks pirmadienį ir antradienį, be to, gali būti surengti ir daugiau posėdžių.
Anksčiau jau sutarta dėl kai kurių darbo laiko reglamentavimo klausimų ir dėl lengvesnių sąlygų gauti nedarbo išmoką, tačiau nepavyko sutarti dėl atostogų trukmės bei darbo tarybų ir profesinių sąjungų kompetencijų paskirstymo. Taryboje nebuvo sutarta ir dėl darbo sutarčių bei atleidimų nuostatų. Šie klausimai bus svarstomi kitą savaitę.