Pakeitusi sekso skandale su Niujorko viešbučio kambarine įkliuvusį ankstesnį vadovą Domenicą Strausą Kahną, Ch.Lagarde vadovauja TVF tuo metu, kai Europos laukia iššūkiai. Kur ji benuvyktų, nuolat kyla ta pati diskusija – ar ji gali išgelbėti eurą?
„Mane visuomet erzino tai,ką man sakė pirmame darbo interviu: tu gali eiti šias pareigas, tačiau tu negalės būti lygiavertė partnerė. Tu esi moteris“, – sakė Ch.Lagarde.
Ekonominės žinios – ne stiprausia pusė
Atsakant į klausimą dėl euro ateities, svarbų vaidmenį vaidina Ch.Lagarde kompetencijos. TVF vadovui reikalingos ekonominės žinios – ne stipriausia Ch.Lagarde pusė.
Ji du kartus stojo į elitinę Prancūzijos mokymosi įstaigą ENA, abu kartus nesėkmingai. Tai buvo nuolat prisimenama, kai Ch.Lagarde dirbo Prancūzijos finansų ministre.
Dabar TVF vadovė yra atsakinga už 1 trln. JAV dolerių kredito pasiekiamumą visame pasaulyje. Ir vadovauti šiai organizacijai, kuri apima 188 valstybes, reikia daug žinių apie pinigų politiką, kreditavimą ir kitus svarbius dalykus.
Ch.Lasgarde trūksta žinių, kad dalyvautų sudėtingose ekonominėse diskusijose, kaip jos pirmtakas TVF D.S.Kahnas, kurio nuomonė buvo vertinam lygiagrečiai su geriausiais TVF ekonomistais.
Tačiau Ch.Lagarde randa būdų kaip išsisukti – diskusijose ji išklauso visų nuomonės, o jos sprendimas būna paskutinis – visai kaip teisėjos.
Tokia strategija Ch.Lagarde leido aplink save suburti TVF suburti ratą įtakingų žmonių ir daryti tai, ką ji geriausiai moka: reprezentuoti TVF ir pranešti blogas žinias.
O blogų žinių jos valdymo metais netrūksta.
TVF Graikijai suteikė apie 40 mlrd. eurų paskolą,o į bendrą TVF fondą Europos gelbėjimui Ch.Lagarde surinko 430 mlrd. eurų – tam atvejui jeigu nutiktų kas nors netikėto.
Tačiau, kaip pastebi „Spiegel“, ši krizė nuo ankstesnių, kurias TVF sprendė Azijoje ar Lotynų Amerikoje, skiriasi tuo, kad ankstesniųjų metu valstybės neturėjo pinigų, o dabar turi, tačiau trūksta politinės valios, kad viena kitai pagelbėtų.
Ch.Lagarde Europoje žaidžia atsargiai – reikia padėti Europai, nes nuo Europos rezultatų priklauso ir C.Lagarde sėkmė, tačiau tačiau tuo pat metu reikia sudaryti įspūdį, kad Ch.Lagarde Europos nereikia.
Ginklas – mandagumas
Ch.Lagarde vadovauja institucijai, kur 80 proc. vadovaujančių postų užima vyrai. Tai ne pirmas kartas, kai ji organizacijoje tampa pirmąja vadove moterimi.
Anksčiau, kai studijavo teisę, Ch. Lagarde penkerius metus vadovavo vienai didžiausių JAV teisės bendrovių „Baker & McKenzie“ ir čia taip pat buvo pirmoji moteris vadvė.
Prieš keletą mėnesių duodama interviu vokiečių „Spiegel“ ji prisiminė vieną pirmųjų savo darbo pokalbių: „Mane visuomet erzino tai,ką man sakė pirmame darbo interviu: tu gali eiti šias pareigas, tačiau tu negalės būti lygiavertė partnerė. Tu esi moteris.“
Stipriausias TVF vadovės ginklas – mandagumas, kurį ji puikiai naudoja bendraudama tiek su vyrais, tiek ir su moterimis, nuvykusi į Prancūziją, Afriką ar Ameriką ar bet kur kitur.
Eleganciją, geras manieras ir mandagumą ji paveldėjo iš savo motinos, kuri buvo griežta katalikų mokyklos mokytoja, nuolat pabrėždavusi, kad Ch.Lagarde turi aristokratiško kraujo.
Jos motina buvo apsėsta noro būti aristokrate. Ieškodama aristokratiškų šaknų ji atliko išsamią giminės medžio paiešką ir galiausiai radusi aristokratės šaknų pasidarė žiedą, su giminės medžio herbu.
Kaltinimų nepareiškė
Šįmet virš Ch.Lagarde galvos ėmė telktis juodi debesys. Jai galėjo būti pareikšti kaltinimai byloje dėl kompensacijos, išmokėtos prieštaringai vertinamam Prancūzijos magnatui Bernardui Tapie, kai ši dirbo Prancūzijos finansų ministre.
Gegužės mėnesį dėl tyrimo ji 12 val atsakinėjo į prokurorų klausimus. Po atsakymų Prancūzijos teismas nusprendė nepradėti tyrimo dėl jos įgaliojimų viršijimo. Tyrimas dar nebaigtas.
Pati ji šiam tyrimui sako didesnės reikšmės neteikianti.