Duomenų nutekėjimas paveikė apie 57 mln. „Uber“ naudotojų ir vairuotojų bei išprovokavo bylinėjimąsi, prie kurio galiausiai prisijungė ir atstovai iš 50-ies JAV valstijų bei Kolumbijos apygardos.
„Uber“ duomenų nutekėjimą atskleidė pernai, netrukus po to, kai naujuoju įmonės generaliniu direktoriumi tapo Dara Khosrowshahis, prižadėjęs, kad daugybę prieštaringų epizodų savo istorijoje išgyvenusi bendrovė ims keistis.
„Įsipareigojimai, kuriuos prisiimame šiuo susitarimu, atitinka mūsų tikslą koncentruotis tiek į realų, tiek skaitmeninį mūsų klientų saugumą“, – skelbdamas apie susitarimą su teismu teigė vyriausiasis „Uber“ advokatas Tony Westas.
„Žinome, kad išsikovoti klientų ir reguliuotojų pasitikėjimą visame pasaulyje yra nelengva užduotis... Mes toliau investuosime, kad apsaugotume savo klientus bei saugiai laikytume jų duomenis. Taip pat esame pasiruošę išlaikyti konstruktyvius ir bendradarbiavimu grįstus santykius su vyriausybėmis visame pasaulyje“, – pridūrė jis.
Pasak pareigūnų, kuomet 2016-aisiais buvo išsiaiškinta apie duomenų nutekėjimą, „Uber“ už pavogtų duomenų sunaikinimą programišiams sumokėjo 100 tūkst. JAV dolerių bei apie šį incidentą tylėjo metus.
Trečiadienį pasiektas susitarimas „Uber“ leis išvengti potencialiai gėdingo teismo proceso.
Nepaisant to, „Uber“ vis dar galimai laukia kiti tyrimai Jungtinėse Valstijose dėl duomenų saugumo, konkurentams pakenkti skirtos programinės įrangos naudojimo bei seksualinės diskriminacijos atvejų.