Investicinis fondas „Benchmark Capital“ praėjusią savaitę pateikė ieškinį Delavero teismui, kuriame kaltina T.Kalanicką sukčiavimu, sutarties sąlygų pažeidimu ir sąmokslu, kuriuo siekta manipuliuoti valdybos nariais, kad jis galėtų grįžti į įmonės vadovo postą, iš kurio pasitraukė birželį.
Tačiau reaguodamas į tokį ieškinį T.Kalanickas pareiškė, kad minėtas fondas „pradėjo slapta planuoti juo atsikratyti“ ir „įvykdė savo planą pačiu gėdingiausiu metu“, kai gegužę mirė jo motina. Esą anksčiau šiais metais fondo nariai T.Kalanickui „įteikė iš anksto paruoštą atsistatydinimo pareiškimą ir nurodė jam jį pasirašyti per kelias valandas arba priešingu atveju „Benchmark Capital“ pradės vykdyti viešą kampaniją prieš jį“.
Nors spaudžiamas T.Kalanikas pasitraukė iš „Uber“ vadovo posto, jam vis dar priklauso didelė kompanijos dalis, kuri yra vertinama 68 mlrd. JAV dolerių.
Galiausiai jis nusileido „dėl savo emocinės būklės“, nurodoma teismui pateiktame prašyme.
T.Kalanickas mano, kad ieškinys, atskleidžiantis vidines kovas didžiausios vertės kapitalo remiamame startuolyje, turėtų būti atmestas, o konfliktas turi būti išspręstas arbitraže. Jis teigia, kad „Benchmark Capital“ nori „nutildyti ir nustumti į šoną“ jį ir nušalinti nuo bet kokių svarbių sprendimų priėmimo kompanijoje.
Tuo tarpu „Benchmark Capital“ prašo teismo uždrausti T.Kalanickui manipuliuoti valdybos nariais, kad jis galėtų grįžti į kompanijos vadovo postą.
Nors spaudžiamas T.Kalanikas pasitraukė iš „Uber“ vadovo posto, jam vis dar priklauso didelė kompanijos dalis, kuri yra vertinama 68 mlrd. JAV dolerių.