Tai turės įtakos maždaug 500 „Uber“ darbuotojų: padalinyje „Xchange Leasing“ dirba 3 proc. visų įmonės darbuotojų, kurių iš viso yra apie 15 tūkstančių.
Neseniai atliktas išperkamosios nuomos verslo patikrinimas parodė, kad jo nuostoliai vienam automobiliui maždaug 18 kartų viršija įmonės vadovybės lūkesčius.
Paskutiniais vertinimais, realūs nuostoliai vienam automobiliui išperkamosios nuomos padalinyje sudaro apie 9 tūkst. JAV dolerių, o tai atitinka maždaug pusę automobilio vertės. Anksčiau „Xchange Leasing“ šiuos nuostolius vertino tik 500 JAV dolerių vienam automobiliui.
„Uber“ vadovai praėjusį mėnesį surengė pasitarimą su valdyba, kuriame aptarė augančius išperkamosios nuomos verslo nuostolius ir sutarė nutraukti šią veiklą, pranešė „The Wall Street Journal“ šaltiniai.
Automobilių išperkamosios nuomos programą Jungtinėse Valstijose „Uber“ pradėjo įgyvendinti 2015 metais ir į šį verslą investavo apie 600 mln. JAV dolerių. Pagal šią programą buvo ketinta nuomoti automobilius galimiems „Uber“ vairuotojams, kurie negalėjo jų įsigyti, pavyzdžiui, dėl prastos kredito istorijos.
Pasak šaltinių, įmonė nesugebėjo suvaldyti programos nuostolių, nes didelė automobilių nuomos kaina vairuotojus vertė daugiau dirbti, dėl to didėjo automobilių nusidėvėjimas ir mažėjo galima jų paskesnio pardavimo kaina.
Dar vienas šaltinis „The Wall Street Journal“ pranešė, kad „Uber“ gali bandyti parduoti visus išperkamosios nuomos verslo automobilius ir jau yra pradėjusi išankstines derybas su galimu pirkėju.