„Altechna“ specializuojasi fotonikos ir lazerinių tyrimų srityse. Daugiau kaip 70 proc. įmonės apyvartos sudaro eksportas į daugiau nei 40 šalių. Vien Vokietijoje įmonė turi apie 300 klientų. Bendrovė nuolat kuria inovatyvius produktus, kurie naudojami ir pramonėje, ir medicinoje. Įmonėje dirbantys mokslininkai nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose – tirdami lazerinę optiką ir kurdami naujas lazerines technologijas. Būtent todėl naujosios laboratorijos – itin reikalingos.
1,87 mln. litų finansavimą moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai LR Ūkio ministerija skyrė pagal priemonę „Intelektas LT+“. Bendra projekto vertė – 2,67 mln. litų. Pasak „Altechnos“ lazerinių technologijų specialisto Vytauto Stočkaus, laboratorijose bus atliekama daugybė mokslinių tyrimų. Naudojantis jų rezultatais, ketinama sukurti ir pasaulio rinkoms pasiūlyti net šešias naujas paslaugas. Taip pat – ir inovatyvių, išskirtinių savybių gaminių.
„Atlikę mokslinius tyrimus, planuojame sukurti du naujos kartos lazerius: vadinamąjį pasyvios kokybės moduliacijos mikrolazerį ir suminės harmonikos geltonąjį lazerį“, – sakė V.Stočkus. Jo teigimu, tokių aukštos kokybės paslaugų ir gaminių šiuo metu nėra siūloma ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių.
Pasyvios kokybės moduliacijos mikrolazeriai dažnai naudojami atliekant laboratorinius tyrimus, spektroskopijoje, lazeriniams tolimačiams, atliekant įvairius lazerinio apdirbimo procesus. Labiausiai jais domisi lazerinių sistemų gamintojai, nes šių lazerių išskirtinė savybė – itin didelė šviesos impulso energija.
„Geltonos-oranžinės šviesos šaltiniai naudojami naikinant pigmentines dėmes, tatuiruotes ir kitus odos defektus. Šiuo metu oranžinė spinduliuotė sukuriama dažų lazeriais, tačiau jų eksploatacija yra sudėtinga, ir reta medicinos klinika yra tokių prietaisų naudotoja“, – kalbėjo V.Stočkus. Suminės harmonikos geltonas-oranžinis lazeris savo pirmtakus pranoktų daugeliu technologinių savybių, taip pat – paprasta priežiūra.
Daugiau informacijos rasite čia – www.ukmin.lt.
|