Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Už patalpas Vilniaus centre galima ir nemokėti – savivaldybė į teismą kreipėsi tik po metų

„CASH lounge bar“ gali tekti kraustytis iš dabartinių savo patalpų Vilniaus gatvėje 22, pačiame sostinės centre. Baro šeimininkė, bendrovė „Imperatoriaus rūmai“, už patalpas Vilniaus savivaldybei yra įsiskolinusi daugiau nei 63,36 tūkst. eurų, tad pastaroji, nors ir ilgokai laukusi, kreipėsi į teismą. Manoma, kad net ir atgavusi skolą savivaldybė gali reikalauti, kad baras išsikraustytų.
Klubas „Cash lounge bar“
Klubas „Cash lounge bar“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pradelsta skola už patalpas Vilniaus g. 22 šiuo metu siekia per 63 tūkst. eurų, tad susikaupė tikrai ne per vieną mėnesį. Tačiau ilgą laiką savivaldybė jokių veiksmų nesiėmė, pagalbos neieškojo. Tik dabar yra kreiptasi į teismą.

„Savivaldybės Teisės departamentas yra pateikęs ieškinį dėl skolos išieškojimo bei įmonės iškeldinimo iš patalpų. Nuomininką iškelti, jei jis nesutinka to padaryti geranoriškai, galima tik teismo sprendimu“, – tikino Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius Vytautas Grinius.

Įmonė nuomojasi patalpas pirmajame pastato aukšte ir rūsyje.

Nemokėjo ir niekas nereikalavo

Vilniaus tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovas Adomas Bužinskas buvo tas, kuris ėmėsi domėtis, kodėl miestas prestižinėje vietoje nuomoja patalpas barui ir net neieško būdų atgauti nuompinigių. „Atrodo, lyg jie anksčiau turėjo tvirtą „stogą“ savivaldybėje“, – nelinksmai šypsosi politikas.

„Tokia skola tikrai nesusidarė per vieną dieną, galima paskaičiuoti, jog tiek tūkstančių eurų prisikaupė maždaug per metus. Gandai apie nemokėjimus sklandydavo. Šis veikėjas, vienas iš „Cash“ barą valdančios įmonės savininkų (Stepas Visockis, UAB „Imperatoriaus rūmai“ direktorius, – red. past.), yra gana žinomas maisto paslaugų sektoriuje, Vilniaus barų kultūroje, nes jau buvo ne vienas atvejis – Arkivyskupijos kurija nukentėjo dėl jo veiklos vyninėje prie Kotrynos bažnyčios, buvo smarkiai apgadintos patalpos, daug įsiskolinimų“, – kalbėjo A.Bužinskas.

Ši istorija ne vienintelė, kurioje figūruoja S.Visockio vardas. Juo piktinosi Vilniaus rašytojų bendruomenė, kai šalia Kotrynos bažnyčios esantis paminklas poetei Juditai Vaičiūnaitei atsidūrė savotiškoje statybų aikštelėje, o prie jo išdygo tualetą primenantis statinys. Pernai bendrovės vadovui teko aiškintis ir dėl statybų Subačiaus g. 28, kur esą be leidimo išdygo medinė terasa.

Pykosi su kaimynais

Dėl Vilniaus g. 22 irgi būta nemalonumų – šeimininkams teko aiškintis dėl triukšmo ir neteisėtų statybų, kai institucijoms juos apskundė kaimynai.

Kai pradėjau domėtis šito baro veikla, informaciją gauti buvo labai sudėtinga, – sakė A.Bužinskas.

„Kai pradėjau domėtis šito baro veikla, informaciją gauti buvo labai sudėtinga. Paskui paaiškėjo įdomios detalės dėl vekselių, kurie buvo išduoti kaip dalis skolos.

Nežinau, kieno tai buvo mintis ir kokia logika remiantis. Čia galima padėkoti nebent savivaldybės teisininkams, kurie labai greitai sureagavo į pateiktą informaciją, parengė ieškinį, paskui jį dar patikslino – kaip suprantu, visą nuomos laikotarpį dar buvo panašaus dydžio patalpos rūsyje nelegaliai naudojamos. Šiuo metu ieškinys teisme“, – sakė A.Bužinskas, pripažindamas, kad savivaldybės atstovai suaktyvėjo tik jam pradėjus domėtis istorija.

V.Grinius abejones dėl vekselių atmeta. Jo teigimu, vekseliai yra patogus ir efektyvus, teisės aktuose numatytas būdas atgauti įsiskolinimą: „Tokiu būdu išvengiama bylinėjimosi teisme (sutaupomas laikas, o skolininkas nebegali ginčyti nei skolos, nei jos dydžio). Skolos apmokėjimui pagal neprotestuotinus vekselius buvo pritarta Administracijos komisijoje.“

Telefonu neatsiliepia

Ar Vilniaus savivaldybei pavyks atgauti susikaupusias skolas, sužinoti nepavyko. S.Visockis mobiliuoju telefonu neatsiliepia, o internete nurodomas bendrovės telefono numeris yra išjungtas.

A.Bužinskas įsitikinęs, kad savivaldybė net ir atgavusi skolą privalėtų nutraukti sutartį ir šį nuomininką kraustyti iš patalpų. Vis dėlto jis neatmeta, kad „Imperatoriaus rūmai“ paprasčiausiai bankrutuos, esą S.Visockis jau yra panašiai pasielgęs su kita savo bendrove. Gandų dėl šito netrūksta.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Klubas „Cash lounge bar“
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Klubas „Cash lounge bar“

„Baisiausia, kad verslas, dirbantis maitinimo, barų sektoriuje, turi konkuruoti su tokiu rinkos žaidėju, kuris gali per metus dėl kažkokių neaiškių santykių sutaupyti vos ne 100 tūkst. eurų. Tokia suma šioje rinkoje reiškia labai daug, galbūt net galima būtų investuoti į dar vieno didelio objekto atidarymą. Konkurencija iškreipiama. Buvo gandų, kad žada susimokėti, net padarytas pavedimas, bet kiek domėjausi, tai nebuvo padaryta“, – sakė A.Bužinskas.

V.Grinius patvirtino – antradienį skola dar nebuvo sumokėta. „Sodros“ duomenimis, rugsėjo 14-osios ryte bendrovė taip pat buvo skolinga jai daugiau nei 18 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos