„Tarpinstitucinis tam tikras mechanizmas šioje vietoje, manytina, turėtų atsirasti, tam, kad nebūtų teisinių rizikų ir kad idėja praktiškai būtų įgyvendinta“, – antradienį Žinių radijui sakė V.Augustinavičius.
Į prekybininkus dėl tokių gaminių žymėjimo birželio pabaigose kreipėsi keturi Seimo konservatoriai, tačiau dalis prekybos tinklų sako dėl tokio žymėjimo besibaiminantys teisinių pasekmių, dar kiti tikėtųsi valdžios pagalbos tiksliai identifikuojant su Rusija vis dar susijusius prekių gamintojus.
V.Augustinavičius sako, jog tokio žymėjimo idėja yra gera, o prie jos įgyvendinimo institucijos galėtų prisidėti parengdamos ir nuolat atnaujindamos prekių sąrašą.
„Idėjos organizatoriams turbūt belieka pasiūlyti mechanizmą, kaip prekės tiekėjai ar gamintojai, veikiantys Rusijoje arba Baltarusijoje ir jų produkcija prieinama Lietuvoje, kaip šie tiekėjai bendromis, matyt, Užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų pastangomis galėtų būti identifikuoti ir įrašomi į bendrą, reguliariai atnaujinamą viešą sąrašą. O prekybos tinklams tuomet reiktų (...) sužymėti atitinkamas prekes parduotuvių lentynose“, – kalbėjo V.Augustinavičius.
Premjerė Ingrida Šimonytė birželio pabaigoje yra sakiusi, kad verslas žymėti tokias prekes galėtų savo iniciatyva, be Vyriausybės įpareigojimų.
BNS užsakymu liepą bendrovės „Vilmorus“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad 47 proc. Lietuvos gyventojų norėtų, kad prekybos vietose būtų žymimos prekės, kurių gamintojai nenutraukė veiklos Rusijoje.