„Tai garbės nedaro „Vičiūnų grupei“ ir sudaro dviprasmišką įvaizdį dėl Lietuvos pozicijos, nes viena vertus, mes skambame pasaulyje kaip šalis, kuri yra lyderė pagal paramą Ukrainai, (...) tačiau šioje vietoje susidaro visiškai priešingas įspūdis“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.
„Verslas, kiekvienas žmogus, einantis apsipirkti, tie, kurie prekiauja produkcija, jie irgi gali priimti sprendimus ir manau, tai paskatins nesirinkti tos produkcijos ir kitaip į ją žiūrėti. Bent jau aš viliuosi, kad tuos įrankius, kuriuos kiekvienas turime savo arsenale ir pasirinkimus padarysime teisingus ir neremsime tų, kurie įtraukti į Ukrainos juoduosius sąrašus“, – pridūrė ji.
Ukrainos nacionalinė korupcijos prevencijos agentūra praėjusią savaitę paskelbė įtraukusi „Vičiūnų grupę“ į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą, nes ji tęsia veiklą Rusijos rinkoje. Tai reiškia, kad ji patenka ir į pasaulinę „World check“ duomenų bazę, kurioje publikuojami padidintos rizikos asmenys ir organizacijos siekiant padėti identifikuoti bei suvaldyti finansinę ir reputacinę riziką.
„Vičiūnų grupės“ savininkai nuo 2022 metų pavasario, kai Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje, teigia bandantys parduoti verslą Kaliningrado srityje, tačiau kol kas nesėkmingai.