Didžiosioms ekonomikoms atsigaunant po praėjusiais metais galiojusių ribojamųjų priemonių, pramonė spartina gamybą, todėl medžiagų kainos auga vis sparčiau.
Tuo tarpu prekybininkai ima nerimauti dėl COVID-19 pandemijos sukelto tiekimo trūkumo.
Vario, kuris yra naudojamas daugybėje gaminių ir todėl yra laikomas svarbiu pasaulio ekonomikos būklės rodikliu, kaina Londono metalų biržoje penktadienį pasiekė rekordinį lygį – 10 253 JAV dolerius už toną, o atsižvelgiant į prognozes, numatančias, jog pasaulinis atsigavimas dar kurį laiką tęsis, metalo kainos gali dar labiau stiebtis.
„Sunku tikėtis vario kainų pasikeitimo dabartinėje „bulių“ atmosferoje“, – pažymėjo „Guotai Junan Futures Co“ analitikas Ji Xianfei.
„Commerzbank“ analitikas Danielis Briesemannas pridūrė: „Ilgalaikės metalų kainų perspektyvos yra „per geros“ ir signalizuoja apie aukštesnes kainas per ateinančius kelerius metus.“
„Daugelio šalių dekarbonizacijos tendencijos, įskaitant perėjimą prie elektrinių transporto priemonių ir plečiamą vėjo bei saulės energiją, gali sukelti papildomą metalų poreikį“, – mano analitikas.
Geležies rūdos kainos taip pat pakilo į naują lygį ir pasiekė 202,65 JAV dolerio už toną, augant įvairių žaliavų vertei, įskaitant medienos, alavo, kiaulienos ir cukraus kainas.
Visgi toks kainų augimas didina nuogąstavimus dėl infliacijos šuolio visame pasaulyje, o daugelis analitikų perspėja, kad centriniai bankai gali būti priversti atsisakyti itin laisvos pinigų politikos, kuri daugiau nei metus padėjo aktyvinti pasaulinę rinką.
Nepaisant to, centriniai bankai su JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) priešakyje ne kartą įsipareigojo artimiausioje ateityje išlaikyti savo skatinamąsias priemones.