Per valstybinę televiziją VTV paskelbtame pranešime vyriausybė pareiškė, jog ėmėsi visų būtinų veiksmų, kad atkurtų gamybą „Goodyear“ gamykloje pramoniniame Valensijos mieste.
„Goodyear“ savo gamyklą netikėtai uždarė pirmadienį. Ant gamyklos vartų buvo pakabintas skelbimas, kuriame buvo nurodyta, jog bendrovė „buvo priversta nutraukti veiklą“.
Venesuelą valdant prezidentui Nicolasui Maduro, šalis išgyvena vis spartėjantį ekonominį nuosmukį, kurį dar pagilina hiperinfliacija ir visuotinis deficitas, šimtus tūkstančių gyventojų privertęs palikti šalį.
Vyriausybė pareiškė, jog perima „Goodyear“ gamyklą, kad apsaugotų 1,16 tūkst. jos darbuotojų, ir generalinės prokuratūros paprašė pradėti „šio sabotažo ir boikoto akto“ tyrimą.
Tuo tarpu bendrovė pranešė, kad sumokėjo atlyginimus ir išmokas darbuotojams, o per ateinančias dienas sumokės „papildomas neeilines“ išmokas ir kiekvienam darbuotojui leis pasiimti po 10 padangų.
Pasak darbuotojų profsąjungos lyderių, gamykla veikė vos 20 proc. pajėgumu ir joje buvo gaminama po 10,5 tūkst. padangų per dieną.
Vyriausybė „Goodyear“ sprendimą susiejo su „stiprėjančiu išpuoliu“ prieš ekonomines reformas, kurias šių metų rugpjūtį pradėjo įgyvendinti prezidentas.
Gamyklos uždarymą ji pavadino „JAV skatinamos destabilizacijos ir nuolatinės agresijos prieš Venesuelą aktu“.
Venesuelos vyriausybei iki šiol nepavyko pertraukti deficito ir milžiniškos hiperinfliacijos, kuri, pasak Tarptautinio valiutos fondo (TVF), 2019 metais pasieks 10 mln. procentų, spiralės.
Dėl dalių ir padangų trūkumo bei aukštų kainų nebeeksploatuojama 90 proc. Venesuelos viešojo transporto parko.
Vyriausybė yra perėmusi ir kitų veiklą Venesueloje nutraukusių užsienio bendrovių turtą.
Rugpjūčio mėnesį ji ėmėsi panašių veiksmų, kai Italijos padangų gamintoja „Pirelli“ dėl žaliavų trūkumo uždarė savo gamyklą šalyje, kurioje veikė net 28 metus.