Vilniaus universitete baigusi ekonomikos studijas ir pradėjusi dirbti pagal specialybę, moteris suprato, kad skaičiai jai visiškai neįdomūs, tad nusprendė ieškoti širdžiai mielesnės srities.
Išskirtinumas – egzotika
Šimtą kartą norėjau ir bėgti, ir mesti. Svarbiausia, kad eini ne kaip į darbą, o eini, nes tau tau tai patinka, – sakė L.Fominienė.
Pradėti savo verslą buvo sunku, tačiau įdomu. Pašnekovė pasakojo, kad kaip tik tuo metu į Lietuvą buvo pradėtos vežti pirmosios olandiškos gėlės. Ir nors šiandien Lietuvoje populiariausiomis gėlėmis laikomos rožės, L.Fominienė atrado savo nišą ir klientus, kuriuos domina nepaprastos, egzotiškos gėlės. Tai ir buvo jos verslo variklis.
„Vazoninių, egzotiškų gėlių tuomet buvo tik pati pradžia“, – teigė verslininkė. Būtent darbo specifika ir jos įdomumas pastūmėjo moterį nenuleisti rankų ir siekti savo tikslo.
Rizikingas verslas
Su sunkumais verslininkė susiduria ir šiandien. Pavyzdžiui, žiemos metu per šalčius nutrūksta gėlių tiekimas.
„Visai neįmanoma, parvežti jas dabar labai sudėtinga, kadangi olandai jų nepakuoja. Jos būna sudėtos metaliniuose merktuvuose ir taip keliauja. Tai yra labai didelė problema – parvežti gėles jų nesušaldžius, joms nepakenkus.“
Floristus taip pat kankina didelė ir agresyvi konkurencija. Olandijoje ir Lenkijoje gėlėms yra sudarytos visiškai kitokios sąlygos, pridėtinės vertės mokestis – tik 6 proc.
„Tai yra rizikos prekė. Jūs ją atsivežėte, jei jos nepardavėte, dvi ar trys dienos ir ją džiovinate“, – patikino L. Fominienė.
Pašnekovės teigimu, šiame versle reikia labai daug dirbti ir mokytis, tačiau jis niekada nebus labai pelningas.
„Tai yra moteriškas verslas, į kurį pasineri stačia galva. Šimtą kartą norėjau ir bėgti, ir mesti. Svarbiausia, kad eini ne kaip į darbą, o eini, nes tau tai patinka“, – pokalbį užbaigė buvusi ekonomistė, pradėjusi floristikos verslą.
Visą pokalbį galite išgirsti čia.