Naujausia pasaulinės darbo vietas tiekiančios bendrovės „Regus“ verslo pasitikėjimo indekso (VPI) apklausa, kurios metu buvo apklausta daugiau nei 20 000 vyresniųjų vadovų 95 šalyse, atskleidė, kad, nors išsivysčiusios ekonomikos šalyse pasitikėjimo indeksas pakilo penkiais punktais iki 109, besivystančios ekonomikos šalyse jis nukrito devyniais punktais (iki 117). Visame pasaulyje „Regus“ VPI siekia 113 punktų, tai yra vienu punktu mažiau nei 2013 m. balandį.
Tyrimo ataskaitoje nurodoma, kad per kitus dvylika mėnesių įmonės didžiausią dėmesį skirs rentabilių paslaugų teikimui tam, kad būtų optimizuoti procesai, maksimaliai išnaudojami esami ištekliai – išlaikomi talentai – ir nebūtų atsisakyta plėtros planų.
„Nors išsivysčiusios ekonomikos šalyse pasitikėjimas verslu didėjo ir šiose šalyse ekonomikos prognozės yra teigiamos, tačiau besivystančiame pasaulyje augimas lėtėjo“, – tyrimą komentavo „Regus“ vykdantysis direktorius Markas Diksonas.
Įmonių atstovai teigė, kad pajamų ir pelno augimas nuo 2013 m. balandžio nekito: 49 proc. įmonių pranešė apie pajamų augimą, o 39 proc. – apie padidėjusį pelną.
Svarbiausi keturi įmonių efektyvumo veiksniai:
- rentabilių paslaugų teikimas (53 proc.);
- didesnė investicijų į rinkas ir reklamą grąža (41 proc.);
- mažesnė darbuotojų kaita (36 proc.);
- mažiau įsipareigojimų nuomojantis biurą (34 proc.).
„Regus“ verslo pasitikėjimo indekso apklausa taip pat rodo, kad įmonės siekdamos veikti kuo efektyviau bei nuosekliai augti dėmesio skiria ir lanksčių darbo vietų skatinimui“, – sakė M. Diksonas.