Verslo idėją iš Kijevo perkėlė į Vilnių: veiklą pradėjo tik su teorinėmis žiniomis

Vilniaus senamiesčio širdyje veikianti Dainiaus ir Marijos įkurta kavinė „Karštos galvos“ ruošiasi artėjančioms šventėms – šią vietą kasdien aplanko kokybišką maistą vertinantys klientai.
Marija ir Dainius - Karštos galvos įkūrėjai
Marija ir Dainius - Karštos galvos įkūrėjai / Asmeninio arch. nuotr.

Kavinės įkūrėjams šis šurmulingas laikas – galimybė apmąstyti praėjusius metus ir darbus. O minčių itin daug – juk visai neseniai Kijeve planavę kavinės atidarymą, visus planus staiga perkėlė į Lietuvos sostinę.

Verslą įkūrė kitur nei planavo

Lietuvio ir ukrainietės šeima prieš kelis metus planavo kavinės veiklą pradėti Kijeve, tačiau prasidėjus karui, teko grįžti į Dainiaus gimtinę. Čia pora nusprendė tęsti svajonės įgyvendinimą ir taip netrukus Vilniuje duris atvėrė pusryčių ir kavos vieta „Karštos galvos“.

Verslo pradžia mums buvo daug sudėtingesnė nei planavome.

„Verslo pradžia mums buvo daug sudėtingesnė nei planavome. Pradėdami veiklą turėjome tik teorines žinias, tad jų įgyvendinimas buvo nelengvas – prieš verslo pradžią kūrėme vienokį jo planą, tačiau žingsnius teko nemenkai pakoreguoti“, – sako D.Eimanavičius.

Sėkmingais rezultatais besidžiaugiantys verslininkai dabar jau gali kiek lengviau atsipūsti – įdėtos pastangos atsipirko ir padėjo pritraukti daugybę klientų.

Verslo svajonę padėjo išpildyti ILTE paskola

Jau pačioje kavinės įkūrimo pradžioje Dainius ir Marija suprato, kad neišsivers be finansinės pagalbos. Jiedu kreipėsi dėl finansavimo į komercinius bankus, tačiau sulaukė neigiamo atsakymo – juk tam verslininkai neturėjo nei pakankamo dydžio užstato, nei įkeičiamo turto.

„Komerciniai bankai negalėjo suteikti visos mūsų prašomos sumos. Taip sužinojome apie ILTE paskolas „Startuok“, kuriomis gali pasinaudoti verslai, kurių savininkai yra Ukrainos piliečiai, todėl nedvejodami pasinaudojome šia galimybe“, – pasakoja verslininkas.

VIDEO: Verslo idėją iš Kijevo perkėlė į Vilnių: veiklą pradėjo tik su teorinėmis žiniomis

Pašnekovo teigimu, paskolai gauti reikėjo parengti išsamų verslo planą ir pateikti kavinės plėtros žingsnius, tačiau netrukus verslininkams pavyko gauti beveik 89 tūkst. Eur dydžio paskolą bei įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

„ILTE pagalba mūsų mažam verslui buvo itin reikšminga – būdami sudėtingoje situacijoje gavome lanksčias paskolos sąlygas ir reikiamą finansavimo sumą. Tai leido mums sustiprėti ir plėtoti mylimą verslą“, – džiaugiasi D. Eimanavičius.

Veiklos pradžia naujiems verslams – sudėtinga

Pasak ILTE Produktų valdymo departamento direktorės Ausmos Bartkutės, paskolos „Startuok“ yra viena populiariausių priemonių verslo pradžiai, dėl kurios kreipiasi smulkusis ir vidutinis verslas.

„Šiomis paskolomis gali pasinaudoti nauji verslai, veikiantys iki 3 metų. Taip pat gali kreiptis tie verslai, kurie vykdo socialinio poveikio projektus ar yra valdomi Ukrainos piliečių ir veikia iki 5 metų. Kiekvieno verslo atvejis yra unikalus, todėl visuomet raginame pasidomėti finansavimo galimybėmis ir kilus klausimams, konsultuotis – drauge galime rasti tinkamus sprendimus“, sako A.Bartkutė.

Asmeninio arch. nuotr./Ausma Bartkutė
Asmeninio arch. nuotr./Ausma Bartkutė

Anot pašnekovės, į ILTE jauni verslai kreipiasi dėl įvairiausių priežasčių – jiems finansavimas yra reikalingas ne tik patalpų įrengimui, įrangos ar baldų įsigijimui, bet ir apyvartinių lėšų papildymui, kai reikia apmokėti pagrindines išlaidas, susijusias su nuoma, darbo užmokesčiu ir atsargų ar žaliavų įsigijimu.

„Paskolų „Startuok“ dydis investicijų finansavimo atveju – iki 3 mln. eurų, o apyvartinių lėšų papildymo atveju – iki 200 tūkst. eurų. Taip pat galima dotacija iki 20 proc. suteiktos paskolos sumos“, – teigia A. Bartkutė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis