Šiandien verslo pasaulis keičiasi greičiau negu bet kada anksčiau, tad šios dienos lyderiai atsikvėpti negali net užkopę į viršukalnę. Nauji ir žaibiškai iškilę konkurentai, nesėkmingai susiklosčiusios aplinkybės, viena klaida ar naujos technologijos gali netikėtai paveržti iš jų lyderių titulą.
2008 metais žurnalas „Veidas“ vertingiausia Lietuvos bendrove buvo paskelbęs naftos perdirbimo gamyklą „Mažeikių nafta“, kitais metais persivadinusią į „Orlen Lietuva“.
Nors ši įmonė išlieka viena stipriausių tradicinės pramonės bendrovių šalyje, per 13 metų ją aplenkė jau kiti iškilę lyderiai – 15min sudarytame Vertingiausių įmonių šimtuke šiandien ši bendrovė atsiduria 18 vietoje.
Tačiau kartais dideliems pokyčiams neprireikia nė dešimtmečio. Pernai pirmame 15min sudarytame Vertingiausių Lietuvos įmonių šimtuke pirmoje vietoje buvo tvirtai įsitaisiusi prekybininkė „Maxima grupė“, įvertinta solidžia 2,24 mlrd. eurų verte ir nuo antros vietos atsiplėšusi beveik milijardu eurų.
Šių metų sąraše šios Lietuvos prekybos milžinės, užkariavusios ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos rinkas, vertė netgi ūgtelėjo ir pasiekė 2,25 mlrd. eurų.
Visgi to nepakako, kad bendrovė išlaikytų vertingiausios šalies bendrovės titulą.
Biotechnologijų bendrovės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ spurtas ir 2,5 karto nuo 2018 metų pašokusi vertė, šią bendrovę iš trečios vietos su trenksmu užnešė į Vertingiausių Lietuvos įmonių šimtuko viršūnę.
Ši JAV korporacijai priklausanti bendrovė, Lietuvoje gaminanti itin paklausų šiuo metu produktą – komponentus vakcinoms nuo COVID-19, peršoko net per dvi pozicijas ir pralenkė dar ir 2020 metais antroje sąrašo vietoje buvusią „Ignitis grupę“, šiemet nusileidusią į trečiąją poziciją, nors jos vertė taip pat paaugo ir pasiekė 1,66 mlrd. eurų.
Net septynios – vertos milijardo
Visas Vertingiausių Lietuvos įmonių šimtukas šiemet vertas 28,7 mlrd. eurų: pirmąją vietą užimančios įmonės vertė – 2,9 mlrd. eurų, o šimtuką užbaigiančios bendrovės – beveik 54 mln. eurų.
Šiemet Vertingiausių Lietuvos įmonių sąraše padaugėjo milijardo eurų kartelę perkopusių įmonių – pernai tokių buvo keturios, dabar – net septynios.