„Mums reikia daug garo maisto produktams gaminti, o iki šiol juo apsirūpindavome dujų katilo pagalba. Mums vis didesnį susirūpinimą kėlė didėjanti dujų kainos dalis kaštuose ir neaiškios dujų kainos prognozės, tad pradėjome ieškoti alternatyvių būdų garui gaminti, – apie sprendimą statyti biokuro katilinę pasakojo „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis. – Apskaičiavome, kad mūsų investicija atsipirks per 4-5 metus, o kasmet sutaupomas lėšas – 50 proc. šildymo kaštų – galėsime skirti investicijoms į rinkų ir gamybos plėtrą“.
Pasak „Swedbank“ Stambių verslo klientų departamento direktoriaus Mintauto Miškinio, apie biokuro katilines, kaip šildymo išlaidų mažinimo sprendimą, vis garsiau kalba ne tik šilumininkai ir įvairių Lietuvos miestų merai, bet ir verslininkai, ieškodami priemonių, kaip išvengti nuolat brangstančių energetinių išteklių poveikio savo įmonių kaštams. „Banko suteiktas finansavimas leis „Plungės kooperatinei prekybai“ sumažinti neprognozuojamo energijos išteklių kainų kilimo riziką ir tolygiau planuoti savo veiklos rezultatus“, – sako M. Miškinis.
Stambių verslo klientų departamento vadovas pastebėjo, jog Plungės įmonės sprendimas statyti biokuro katilinę atspindi bendrą verslo tendenciją drąsiau domėtis šiomis technologijomis ir ieškoti kaštų mažinimo sprendimo.
„Sulaukiame įmonių susidomėjimo dėl įvairių alternatyvios energetikos sprendimų versle finansavimo, tačiau ne kiekvienai įmonei, siekiančiai sutaupyti energijos kaštų, biokuro katilinės sprendimas yra tinkamas, – pataria M. Miškinis. – Įvertinus Lietuvos energetikos sektoriaus reguliavimą ir energijos išteklių kainas, naudingiausia biokuro katilines statyti toms įmonėms, kurios planuoja tiekti šilumą į centrinius šilumos tinklus arba jų gamybos procesuose yra reikalingas garas – maisto, medienos, popieriaus pramonėje“.
Pasak M. Miškinio, alternatyvios energetikos sprendimai Lietuvos verslo įmonėse dar nėra ypač paplitę. Įmonės šiuo metu ieško tinkamų sprendimų, skaičiuoja galimų investicijų poreikį ir atsipirkimo laiką. Tačiau banko atstovas prognozuoja, jog alternatyvios energetikos sprendimams pasiteisinus vienose įmonėse, kitos paseks jų pavyzdžiu. „Juo labiau, kad ir biokuro atsargos Lietuvoje yra pakankamos patenkinti tokių šilumos vartotojų poreikius“, – sako M. Miškinis.