„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vidaus reikalų ministras mano, kad SIM kortelių registravimas nesukels problemų

Kadenciją baigiantis vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas mano, kad privalomas išankstinio mokėjimo SIM kortelių registravimas šalies mobiliojo ryšio operatoriams problemų nesukels. Ministras abejoja operatorių išlaidomis šiam tikslui.
Telefonas ir SIM kortelė
Telefonas ir SIM kortelė / 123rf nuotr.

„(Kortelių užregistravimas – BNS) yra vienkartinis veiksmas. Nemanau, kad turėtų sudaryti sunkumų vieną kartą užregistruoti ir asmenis su negalia, ar senyvo amžiaus asmenis. Manau, kad kiti žmonės nesudarytų operatoriams problemų ir tai ilgai neužtruktų, nes duomenų nėra daug, kad būtų sudėtinga“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio BNS teigė T.Žilinskas.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė siūlymui įpareigoti registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles. Jį pateikusi Vidaus reikalų ministerija tikisi, kad naujovė padės kovoti su telefoniniais sukčiais. Toliau įstatymo pataisas svarstys Seimas.

Bendrovės „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ Vyriausybės yra paprašiusios kitų metų biudžete numatyti beveik 9 mln. eurų, kurie būtų skirti padengti jų išlaidas ir investicijas, susijusias su išankstinio mokėjimo SIM kortelių registravimu.

Dalis mobiliojo ryšio operatorių teigė, kad išlaidas, kurias jie patirtų dėl naujosios tvarkos, turi kompensuoti valstybė. Bendrovės „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ Vyriausybės yra paprašiusios kitų metų biudžete numatyti beveik 9 mln. eurų, kurie būtų skirti padengti jų išlaidas ir investicijas, susijusias su išankstinio mokėjimo SIM kortelių registravimu.

„Stebina tokie skirtumai, kad „Tele2“ nurodo, kad jiems kainuos daugiau kaip 8 mln. eurų, o kitiems dviems operatoriams kartu sudėjus – 2 mln. eurų. Matyt, kažkas yra netvarkoje su skaičiavimu, jei yra toks skirtumas“, – kalbėjo T.Žilinskas.

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims Andrius Baranauskas spalio pabaigoje BNS teigė, kad kortelių registravimas nebūtų efektyvi priemonė kovai su nusikalstamumu, be to būtų apsunkintos verslo sąlygos.

„Tikrai nematau problemų. Manau, kad paslaugų kainos neišaugs, čia tuo gąsdina tik vienas operatorius. Manau, kad taip nereikėtų ir nederėtų elgtis visuomeniškai mąstančiam verslo subjektui“, – sakė laikinasis vidaus reikalų ministras.

Pasak jo, nerimas, jog nusikaltėliai SIM korteles galės įsigyti kaimyninėse šalyse, yra nepagrįstas, kadangi tiek Latvijoje, tiek Lenkijoje šiuo metu taip pat svarstomos tai numatančios pataisos.

Jei Seimas pritars siūlomiems pakeitimams, mobiliojo ryšio operatoriai visas savo klientų išankstinio apmokėjimo SIM korteles turės užregistruoti iki 2018 metų liepos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų