„Vilniaus vandenys“: išmaniosios technologijos padės greičiau reaguoti į avarijas

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ vandentiekio tinkle įdiegė išmanųjį valdymą – siaurajuosčio daiktų interneto technologiją. Pasak bendrovės vadovo, tai leis operatyviau reaguoti į avarijas, be to, padės taupyti vandenį.
Vilniuje rastas dar vienas Neries taršos plastiku šaltinis – šįkart Liepsnos gatvėje
Vilniaus vandenys / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Anot Mariaus Švaikausko, projekto vertė yra apie 2 mln. eurų, finansinė nauda – nuo 500 tūkst. eurų per metus.

„Išmanumas ateina ir į mūsų vandentiekį, norime išmaniai valdyti savo išteklius“, – projekto pristatymo renginyje sakė M.Švaikauskas.

Pasak jo, išmaniosios technologijos „Vilniaus vandenims“ leis operatyviau reaguoti į avarijas.

„Tai šitas projektas, išmanusis valdymas, leis susiskirstyti miestą į zonas, pastebėsime, kur ta avarija galėjo nutikti ir operatyviai sureaguosime, kad tik miestui nesukelti didesnių problemų“, – teigė „Vilniaus vandenų“ vadovas.

Be to, pasak M.Švaikausko, išmanusis valdymas padės iššvaistyti mažiau vandens.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marius Švaikauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marius Švaikauskas

Pasak duomenų nuskaitymo ir nuotolinės perdavimo įrangos gamybos bendrovės „Navitus LT“ vadovo Mindaugo Lapkaus, siaurajuosčio daiktų interneto signalas, modernizavus skaitiklius, pasieks giliausius šulinius ar rūsius.

Mobiliojo ryšio bendrovės „Bitė“ vadovas Pranas Kuisys teigia, kad šis ryšys pradėtas testuoti dar 2017 metais, o įjungtas 2020 metų pradžioje. Anot jo, „Bitės“ technologija kol kas veikia tik Vilniuje, o „Vilniaus vandenų“ projektas yra pirmasis.

„Šiandien esame pilnai paleidę Vilniuje, čia yra pirmas komercinis projektas, bet mes dirbame tiek su privačiais verslais, tiek su viešojo sektoriaus įmonėmis“, – sakė P.Kuisys.

„Mes per artimiausius keletą metų turbūt pilnai padengsime Lietuvą siaurajuosčio daiktų interneto ryšiu, Vilnius yra pirmas žingsnis“, – pridūrė jis.

Pasak jo, ši technologija kuriama 4G pagrindu, todėl į ją didelių investicijų nereikia.

Siaurajuosčio daiktų interneto paslaugą verslo praėjusį mėnesį pradėjo teikti integruotų telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“.

Ši technologija perduoda matuoklių, daviklių ir kitų machine-to-machine (M2M) prietaisų duomenis.

Siaurajuosčio daiktų interneto įranga siunčia mažiau duomenų ir tai daro rečiau, todėl yra ilgaamžiška, o jos įrenginių gamyba ir išlaikymas yra pigesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai