Dieną – turgus, vakare – laisvalaikio zona
Kruopščiai apgalvotas zonų išplanavimas. Į prekybos erdvę atėjusius pirkėjus pasitiks kvapais viliojanti konditerijos, kulinarijos ir gourmet zona, šalia – daržovės ir vaisiai, kiek atokiau – mėsos ir žuvies sektoriai, kuriuos pirkėjai lengvai atpažins iš skirtingų spalvų.
Nuo kitų Lietuvos gyventojui įprastų turgų, „Benedikto turgus“ skirsis ir tuo, kad čia nesistengta į prekybos plotą sugrūsti kuo daugiau prekybos vietų.
„Suformavome ir atskirą aikštės erdvę, kurioje dieną įsikurs prekybininkai su mobiliomis prekyvietėmis, o vakare čia bus laisvalaikio zona, kurioje vyks koncertai, degustacijos, mokymai, teminių dienų renginiai“, – „Benedikto turgaus“ direktorė Jolita Krickė.
Pašnekovė patvirtina, kad „Benedikto turgus“ veiks ne tik ryte, tad žmonės čia galės užsukti po darbo ir nusipirkti šviežių produktų vakarienei. Vakarų Europoje tokio tipo turgūs, veikiantys ne tik pirmąją dienos pusę, kai žmonės skuba į darbus arba dirba, pastaruoju metu itin populiarūs ir net įtraukiami į lankytinų vietų sąrašus turistams skirtuose miestų giduose.
Užkandžiauti gatvės maistu – iš skirtingų prekeivių
J.Krickė sako, kad turguje apjungta viso Senojo žemyno turgaus patirtis. Pavyzdžiui, balkono virš prekybinių salų idėja pasiskolinta iš Roterdamo (Nyderlandai) turgaus.
„Idėja įrengti antrąjį aukštą, tiksliau, erdvų balkoną, kilo norint ne tik išnaudoti aukštą dengto turgaus erdvę, bet ir atskirti turgaus zoną, kurioje lankytojai galės ramiai pavalgyti tuo pačiu nepabėgdami nuo turgaus dvasios, stebėdami apačioje prekeivių ir pirkėjų keliamą šurmulį ar atsiveriantį vaizdą į Ukmergės gatvę“, – pasakoja J.Krickė.
Kokybiškam gatvės maistui šiame turguje bus skirtas ypatingas dėmesys, tad natūralu, kad jam suteikta atskira erdvė. Tiesa, gatvės maisto prekeiviai čia turės tik gamybai skirtas erdves, bet ne valgymo zonas.
„Nenorime apriboti pirkėjų, tad maitinimosi erdvė bus visiems bendra, kad atėjusi keturių draugų kompanija galėtų rinktis skirtingų gamintojų patiekalus ir pietauti ar vakarieniauti prie vieno staliuko“, – aiškina turgaus vadovė.
Norėjo nevienadienio grožio
Skaičiuojant paskutines savaites iki atidarymo, „Benedikto turgaus“ kūrėjai pristatė vizualizacijas, atskleidžiančias kaip atrodys prie Ukmergės gatvės baigiama įrengti prekybos erdvė, įsikursianti vietoje anksčiau čia veikusio ir sudegusio ūkininkų turgaus.
Pagal kūrėjų sumanymą, gelžbetonio ir stiklo pastatų rajone įsikūręs turgus gerokai skirsis iš aplinkos. Į „Benedikto turgų“ atėjusių lankytojų akį džiugins margų raštų ispaniškų plytelių akcentai, Pietų Europos senamiesčiuose sutinkamos arkos, natūralaus akmens ir kalvių gaminti mažosios architektūros elementai.
„Dabar madingas urbanistinis stilius, bet tai mada, kuri kasdien keičiasi, kas šiandien nauja ir gražu, rytoj – jau pabodę ir neskoninga. O klasika nesensta, tad formuodami užduotį architektams būtent to ir pageidavome“, – kalba J.Krickė.
„Turgaus fasade dominuojančios kolonos persikelia ir į interjerą – pastato vidų puošia priesieniuose išdėstytos arkados, kaip atskiri architektūros statiniai suformuotos salos. Geometriniai plytelių raštai atkartojami turėklų ornamentuose“, – aiškina turgaus interjero projekto vadovė, architektė Justė