„Prezidentas davė aiškiai suprasti, kad vadovybė ten (Kijeve) gali pasikeisti, bet kompanijos ir Ukraina liktų vietoje“, – RBC teigė šaltinis.
V.Putinas rekomendavo palaukti tikintis, kad santykiai tarp dviejų šalių normalizuosis.
„Jis taip pat sakė, kad įtampa jaučiama Ukrainos finansiniame ir bankų sektoriuje, bet visiškai kita situacija kalbant apie pramonės turtą. Jo (V.Putino) įvertinimas skambėjo taip: „Reikia palaukti ir pamatyti kaip rutuliosis įvykiai“, – tvirtino šaltinis.
Rusijos centrinis bankas paskaičiavo, kad Rusijos tiesioginių investicijų į Ukrainos ekonomiką dydis 2015 m. spalio 1 d. siekė 2,17 mlrd. dolerių.
Rusijos bendrovėms vis dar priklauso nemažai turto Ukrainoje. Vien tik Rusijos naftos milžinė „Rosneft“ šalies Luhansko srityje valdo Lysyčansko naftos perdirbimo gamyklą ir 141 degalinę.
Sausį Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad „Rosneft“ degalinių tinklą planuoja parduoti Šveicarijoje registruotai įmonei „Glusco Energy“, tačiau sandėris dar nėra atliktas.
Kita didelė Rusijos degalų gamintoja „Lukoil“ pardavė 238 Ukrainoje veikusias degalines 2014 m. rugpjūtį, bet iki šiol valdo šalies vakaruose esančią naftos chemijos gamyklą „Karpatnaftochim“.
Ukrainos bankų sektoriuje rusai valdo „Sberbank“ padalinį bei „Vnešekonombank“ filialą „Prominvestbank“.