Prancūzijos banke laikytos 374 tonos aukso, sudarančios 11 proc. visų Vokietijos aukso atsargų, buvo atgabentos į Bundesbanko saugyklą Frankfurte. Be to, vokiečiai atsivežė ir 300 tonų aukso, saugotojo Niujorko federalinio atsargų banko saugykloje.
Apie tai žurnalistams pranešė Bundesbanko valdybos narys Carlas-Ludwigas Thiele (karlas-Liudvigas Tylė).
Auksas susigrąžintas anksčiau grafiko. Anksčiau planuota sugrąžinimo darbus, kurie prasidėjo 2013 metais, užbaigti iki 2020 metų, tai būtų kainavęs maždaug 7,7 mln. eurų. Šiuo metu Vokietija savo teritorijoje laiko 50 proc. savo aukso atsargų.
Vokietija nusprendė didelę dalį savo aukso laikyti užsienyje Šaltojo karo metais, nes baimintasi staigios sovietinės invazijos. Niujorkas buvo pasirinktas dėl to, kad JAV doleris buvo tvirčiausia pasaulio valiuta. O Londono aukso rinka sudarė sąlygas greitai iškeisti auksą į pinigus, jeigu kiltų nepaprasta situacija.
Didelės Vokietijos aukso atsargos Paryžiuje susikaupė po Antrojo pasaulio karo, kai buvo stebimas Vokietijos „ekonominis stebuklas“: didžiulis Vokietijos užsienio prekybos perteklius leido investuoti į auksą.
Šiuo metu Vokietijos aukso atsargos yra antros didžiausios pasaulyje po Jungtinių Valstijų. Jas sudaro 3378 tonų, arba 270 tūkst. luitų, kurių kiekvienas sveria maždaug 12 kg. Bendra atsargų rinkos vertė siekia maždaug 120 mlrd. eurų.
Šiuo metu apie 1710 tonų Vokietijos aukso atsargų yra laikoma Frankfurte, 1236 tonų – Niujorke, o 432 tonos – Londone.