Pagal įstatymą, kurį patvirtino kanclerės Angelos Merkel ministrų kabinetas, įmonėms, kurių metinės pajamos yra 400 mln. eurų ar daugiau, galės būti skiriamos baudos, siekiančios iki 2 proc. šios sumos, jei tokių įmonių rangovai užsienyje pažeis žmogaus teises ar aplinkosaugos taisykles.
Pažeidimų atveju įmonės taip pat galės būti pašalintos iš viešųjų pirkimų procesų.
„Šis įstatymas apsaugos darbuotojus nuo išnaudojimo visose išplėstinėse tiekimo grandinėse ir gins žmogaus teises visame pasaulyje“, – pažymėjo finansų ministras Olafas Scholzas.
„Ateityje visi žinos, kad užrašas „Pagaminta Vokietijoje“ reiškia ir pagarbą žmogaus teisėms“, – pridūrė jis.
Vadinamasis „tiekimo grandinių įstatymas“ įpareigos įmones sekti darbuotojų teises ir aplinkosaugos standartus ne tik savo struktūrose, bet ir savo subrangovų ar tiekėjų veiklos vietose ir užsienyje.
Įmonės privalės patikrinti galimus standartų pažeidimus savo tiekimo grandinėse ir imtis taisomųjų priemonių.
Nors įmonės nebus sistemingai atsakingos už visus trūkumus, nevyriausybinės agentūros ir profesinės sąjungos galės pareikšti ieškinius Vokietijos įmonėms užsienio darbuotojų vardu.
Vokietijos ekonomikos ministerija taip pat įsteigs įstaigą, kuri prireikus atliks patikrinimus ir skirs baudas.
Trečiadienį sutartų baudų dydis galės siekti nuo dešimčių tūkstančių iki milijonų eurų.
Iš pradžių įstatymas bus taikomas tik didžiausioms Vokietijos įmonėms, turinčioms daugiau nei 3 tūkst. darbuotojų, o vėliau jo taikymas bus išplėstas ir toms įmonėms, kuriose dirba 1 tūkst. darbuotojų.