Užsakymų apimtis sumažėjo 1,9 proc., palyginti su 2020 metų lapkričio mėnesiu, tačiau vis tiek buvo 6,4 proc. didesnė nei 2019 metų gruodžio mėnesį, rodo federalinės statistikos agentūros „Destatis“ duomenys.
Užsakymų portfelis taip pat buvo 2,6 proc. didesnis nei 2020 metų vasarį, kai dar nebuvo įvestos ribojamosios priemonės, skirtos pirmajai COVID-19 bangai apriboti.
Užsakymai per 2020 metus susitraukė 7,2 proc., palyginti su 2019 metais.
Pramonės užsakymų rodiklis yra atidžiai stebimas kaip pagrindinis būsimos veiklos rodiklis, ypač galingoje Vokietijos ekonomikoje.
Per pirmąją pandemijos bangą kovo ir balandžio mėnesiais užsakymų portfelio apimtis susitraukė, o likusią metų dalį ji stabiliai augo ir iki spalio viršijo ikikrizinį lygį.
Visgi gruodį Vokietija įvedė karantiną antrą kartą. Visos nebūtinų prekių parduotuvės buvo priverstos užsidaryti, kaip ir mokyklos, o sausio mėnesį priemonės buvo pratęstos bent iki vasario vidurio.
„Factset“ analitikai gruodį prognozavo 1,5 proc. kritimą.
LBBW ekonomistas Jensas Oliveris Niklaschas teigė, kad rezultatai buvo „šiek tiek nuviliantys, tačiau atsižvelgiant į gerus praėjusių mėnesių duomenis, tai nėra katastrofa“.
„Iš esmės pramonės rodikliai praktiškai vėl normalizavosi“, – teigė jis.
Gruodžio mėnesį paklausa vidaus rinkoje sumažėjo 0,9 proc., o užsakymų iš užsienio – 2,6 procento.
Vartojimo prekių užsakymų portfelis susitraukė 6,4 proc., staklių – 4,6 proc., tarpinių prekių – 0,8 procento.
„Destatis“ taip pat pakoregavo lapkričio mėnesio užsakymų duomenis iki 2,7 proc., palyginti su anksčiau skelbtu 2,3 proc. rodikliu.