Pasak teismo, „Porsche SE“ nesugebėjo laiku pranešti investuotojams apie išmetamųjų teršalų bandymų rezultatus klastojančią programinę įrangą, kuri buvo įdiegta milijonuose „Volkswagen“ automobilių“.
Tai paaiškėjo 2015 metų rugsėjį ir automobilių gamintojos akcijų kursas paskesnėmis dienomis krito daugiau kaip 40 proc., o „Porsche SE“ akcijos atpigo 30 procentų.
Sprendime, kuris išdėstytas 130 puslapių, teismas pažymėjo, jog pranešimas, kuris 2014 metų gegužę, t. y. prieš daugiau kaip metus iki „dyzelgeito“, buvo nusiųstas „Volkswagen“ generaliniam direktoriui Martinui Winterkornui, bendroves turėjo paskatinti rinkas informuoti apie finansinę riziką, susijusią su taršos duomenų klastojimui naudojama programine įranga.
Trečiadienį priimti sprendimai yra pirmieji, tačiau neabejojama, kad jų bus kur kas daugiau, nes investuotojai „Porsche SE“ ir „Volkswagen“ yra pareiškę daugybę ieškinių, kuriuose reikalauja iš viso daugiau kaip 9 mlrd. eurų.
Tuo tarpu prokurorai toliau tiria įtarimus dėl „Volkswagen“ sukčiavimo, manipuliavimo akcijų rinka ir melagingos reklamos.
O Vokietijos vyriausybė yra uždegusi žalią šviesą „Volkswagen“ klientams, norintiems automobilių gamintojai pareikšti kolektyvinį ieškinį. Viena vartotojų teisių apsaugos asociacija tokį ieškinį planuoja pareikšti jau lapkričio pradžioje.
Kontroliuojančioji bendrovė „Porsche SE“ (nepainioti su „Volkswagen“ sportinių automobilių gamybos padaliniu „Porsche AG“) didžiąja dalimi priklauso „VW Beetle“ išradėjo Ferdinando Porsche palikuoniams. Ji valdo kontrolinį „Volkswagen“ akcijų paketą.