Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vyriausybė atlaisvino ribojimus verslui: kavinės ir barai dirbs ilgiau, parduotuvėse – daugiau žmonių

Vyriausybė trečiadienio posėdyje atlaisvino ribojimus verslui – viešojo maitinimo įstaigos, barai galės veikti nuo 7 valandos iki 24 valandos. Veikti teisę turės ir naktiniai klubai. Tuo tarpu prekybininkai galės priimti daugiau žmonių, nes mažėja ploto reikalavimai vienam pirkėjui. Verslo atlaisvinimai įsigalios nuo birželio 1 dienos.
Kavinėse pradėjo veikti galimybių pasas
Kavinės / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Trečiadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki liepos, tačiau ribojimai bus švelnesni. Apie juos daugiau skaitykite čia.

Premjerė Ingrida Šimonytė patikino, kad pastarąją savaitę pagerėjo epidemiologinė situacija ir tokio atvejų kritimo pagreičio nebuvo visus metus. Tačiau ji pabrėžė, kad Lietuva dar yra tamsiai raudonoje zonoje.

„Labai svarbu, kad ta tendencija niekur pakeliui nenukryptų. Pakeitimus įvertinčiau kaip laipsniškus dalykus“, – sakė ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Nuspręsta mažiau ribojimų taikyti verslui. Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai ir kitos pasilinksminimo vietos veiks nuo 7 iki 24 valandos, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir kai veikla vykdoma atvirose erdvėse. Iki šiol kavinės ir barai galėjo dirbti iki 22 valandos.

Ekonomikos viceministras Vincas Jurgutis atkreipė dėmesį, kad „greta gerų sprendimų“ dėl maitinimo įstaigų darbo laiko prailginimo, neliko ribojimų naktinių klubų darbui.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vincas Jurgutis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vincas Jurgutis

Naktiniai klubai, kuriems iki šiol dirbti buvo draudžiama, galės veikti iki 24 valandos.

Iki vidurnakčio galima ir lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla.

Maitinimo ir pasilinksminimo įstaigų veikla uždarose patalpose bus galima nuo 7 iki 24 valandos, teikiant paslaugas tik asmenims, įgijusiems imunitetą nuo COVID-19.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lauko kavinės Vokiečių gatvėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lauko kavinės Vokiečių gatvėje

„Maitinimo įstaigų veiklą išplečiame nuo 7 iki 24 valandos, kai užsakytas maistas vartojamas atvirose patalpose, o uždarose patalpose – teikiant paslaugas tik asmenims, atitinkantiems reikalavimus dėl vakcinavimo, testavimo“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Be to, nelieka maitinimo įstaigų klientų skaičiaus ribojimų.

Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių ir barų veikla bus galima ir jūrų ir oro uostų keleivių išvykimo terminaluose, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie staliukų, prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Kiek žmonių galės sėdėti prie vieno staliuko kavinėse, taip pat kaip pasikeis reikalavimai dėl žmonių skaičiaus apgyvendinimo sektoriuje, A.Dulkys įvardyti negalėjo. Taip pat kol kas neaiškūs reikalavimai naktiniams klubams.

„Šiandien dar jų įvardyti negaliu, dar pasitarsime, pakalbėsime su epidemiologais. Bet pati tendencija, kad jie tikrai nebus griežtesni nei buvo“, – po Vyriausybės posėdžio spaudos konferencijoje sakė A.Dulkys.

Laisvinama ir prekybininkų veikla

Prekybininkai galės priimti daugiau pirkėjų, sumažės kitų apribojimų.

Parduotuvės, turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos turės užtikrinti 10 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujant ne daugiau kaip vieną asmenį.

„Nuo birželio suvienodinamos sąlygos visoms prekybos vietoms“, – pabrėžė sveikatos apsaugos ministras.

Kontaktiniu būdu paslaugos galės būti teikiamos užtikrinant 10 kv. m paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui arba vienu metu aptarnaujant ne daugiau kaip vieną paslaugos gavėją ir užtikrinant kitas sąlygas.

Renginiuose po atviru dangumi – neribotas skaičius žiūrovų

Tuo tarpu laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos (toliau – laisvalaikio paslaugos) teikiamos užtikrinant 20 kv. m paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui.

O kino teatrai, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai galės vykti užtikrinant bilietų platinimą elektroniniu būdu ir registruojant žiūrovus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Gypsy Fest“ 2020 koncertas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Gypsy Fest“ 2020 koncertas

Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų ir (ar) dalyvių. Žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebėti galės tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų, o vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama;

Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose galės dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ir (ar) dalyvių, kurie renginį stebės tik iš sėdimų vietų.

Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kai renginyje dalyvauja tik pasiskiepiję, persirgę ar testą atlikę žmonės, gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos