Valdžia subsidijomis rems įmones, kurių apyvarta per pandemija susitraukė.
Subsidijas galės gauti tos, kurių metinė apyvarta krito ne mažiau kaip 30 proc. nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos iki 2021 metų sausio 31 dienos, palyginti su atitinkamu 2019–2020 metų laikotarpiu.
Subsidijos įmonėms, kurių apyvarta krito daugiau nei 30 proc., sieks 25 proc. praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).
Ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė Vyriausybės posėdyje sakė, kad ši pagalba įmonėms paremta pasitikėjimu verslu.
„Mes patikėsime įmonių pateikta apyvarta, kurią indikuosite, tačiau tiek Valstybinė mokesčių inspekcija, tiek Lietuvos verslo paramos agentūra pasilieka teisę iki šių metų gruodžio 1 dienos patikrinti duomenis, ar jie sutampa“, – sakė ministrė.
„Tie, kurių apyvarta nebuvo nukritusi, teks tą subsidiją ar jos dalį sugrąžinti. Vis dėlto tai yra dideli mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigai“, – pridūrė ji.
A.Armonaitė tvirtino, jog ši parama suprojektuota taip, kad būtų skiriama smulkiajam ir vidutiniam verslui, o didžiosiom įmonėms veiks kitos, nekonkuruojančios pagalbos formos.
Įmonėms, kurios pernai sumokėjo mažiau nei 2 tūkst. eurų GPM, subsidija sieks 500 eurų.
Pinigai galės būti skiriami visoms bendrovėms, išskyrus veikiančias žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros srityje, taip pat kredito ir finansų įstaigas.
Subsidijas gaunančios įmonės turės atitikti kelis reikalavimus, pavyzdžiui, turėti nors vieną darbuotoją, nebūti reorganizuojamai, bankrutuojamai ar likviduojamai. Jos turės būti pateikusios finansinių ataskaitų rinkinį už 2019 metus.
Skirtos subsidijos įmonė negalės naudoti dividendams išmokėti, kapitalui išmokant lėšas įmonės dalyviams mažinti,
Paraiškas gauti paramai bus galima teikti VMI svetainėje. A.Armonaitė sakė, kad savarankiškos įmonės paraiškas turės galimybę teikti jau kitą savaitę, o holdingams priklausančios įmonės – kiek vėliau.
Pirmajame naujosios valdžios inicijuotame pagalbos verslui pakete taip pat bus numatyti 30 mln. eurų, skirtų paskoloms.
Vasarį Vyriausybė turėtų paskelbti detales, kaip atrodys antrasis nuo COVID-19 nukentėjusio verslo paramos paketas. Jo vertė sieks 150 mln. eurų.