„LithuaniaBIO“ naujosios valdybos nariai:
Tomas Andrejauskas – „Fitodenta“ direktorius, „Satimed“ vadovaujantysis partneris.
Agnė Vaitkevičienė – „Cureline Baltic“ vykdomoji direktorė, „Memel Biotech“ direktorė.
Monika Paulė – „Caszyme“ direktorė ir bendraįkūrėja.
Virginija Kargytė – Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos tyrimų instituto direktoriaus pavaduotoja tarptautinei veiklai.
Inga Matijošytė – Vilniaus universiteto vyresnioji mokslo darbuotoja.
Audrius Sveikata – „Biomapas“ valdybos pirmininkas.
Gražina Mykolaitytė – „Vugene“ įmonės vadovė.
Darius Mažeika – „Thermo Fisher Scientific“ Molekulinės biologijos verslo gamybos operacijų direktorius.
Daniel Naumovas – Vilniaus universiteto ligoninės „Santaros klinikų“ Biobanko vadovas, vyresnysis tyrėjas.
Pirmojo valdybos susirinkimo metu antrai kadencijai perrinktas prezidentas, iki šiol ketverius metus „LithuaniaBIO“ vadovavęs T. Andrejauskas. A. Vaitkevičienė, M. Paulė, V. Kargytė ir I. Matijošytė eis viceprezidenčių pareigas.
Pati valdyba pastebi, kad pavyko suformuoti optimalią komandą, kurios nariai atstovauja ir akademijos, ir sveikatos sektorius, o jų veiklos vieta apima didžiąją šalies dalį – ne tik Vilniaus, bet ir vidurio bei vakarų regionus; taip pat pavyko išlaikyti lyčių lygybę.
T. Andrejauskas teigia, kad asociacija ir toliau aktyviai atstovaus Lietuvos gyvybės mokslų bei biotechnologijų sektoriui, ypatingą dėmesį skirdami gyvybės mokslų kelrodžio įgyvendinimui, siekiant 5 proc. sektoriaus indėlio į šalies bendrąjį vidaus produktą (BVP).
„Sveikatos technologijos ir bioekonomika neabejotinai ir toliau bus pagrindiniai sektoriaus augimo varikliai. Šios tendencijos vyrauja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, – sako T. Andrejauskas. – Pandemijos laikotarpiu darkart įsitikinome, koks svarbus šis sektorius yra ne tik Lietuvos ekonomikai, bet ir visuomenei – įveikdami pandemijos sukeltus iššūkius, sugebėjome konsoliduoti reikiamas kompetencijas ir infrastruktūrą. Šią patirtį sieksime išnaudoti prisidedant prie šalies gynybos sektoriaus vystymo ir atsparumo nuo išorinių grėsmių didinimo.“
Visuotinio asociacijos susirinkimo metu buvo pasveikinti du „LithuaniaBIO” garbės nariai, už jų išskirtinį indėlį į gyvybės mokslų sektorių.
Prof. dr. Virginijus Šikšnys – CRISPR-Cas genų redagavimo tyrimų Lietuvoje pradininkas, reikšmingai prisidėjęs prie baltymų struktūrų, restrikcinių fermentų ir bakterinių antivirusinių sistemų tyrimų. Profesoriaus tyrimai ir pasiekimai reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos biotechnologijų garsinimo pasaulyje.
Algimantas Markauskas – didžiausios ir sėkmingos biotechnologijų įmonės Lietuvoje pradininkas, skatinęs reikšmingą organinį verslo augimą ir nuolat pritraukęs investicijas iš „Thermo Fisher Scientific“, taip padarydamas reikšmingą įtaką šalies ekonomikai.
Lietuvos biotechnologų asociacija „LithuaniaBIO“ išreiškė padėką prof. dr. V. Šikšniui ir A. Markauskui už išskirtinius pasiekimus – jų novatoriškas darbas toliau įkvepia ir skatina Lietuvos gyvybės mokslų bendruomenės augimą.
Apie „LithuaniaBIO”
Asociacija „LithuaniaBIO” vienija gyvybės mokslų, medicinos technologijų ir biotechnologijų sektoriaus organizacijas. Asociacijos tikslas – skatinti gyvybės mokslų ir biotechnologijų pritaikymą Lietuvos ekonomikoje, sprendžiant globalius aplinkosaugos, sveikatos ir gyvenimo kokybės iššūkius. „LithuaniaBIO” jungia 70 fizinių bei 54 juridinius narius (iš kurių 7 – garbės nariai), bei 9 mokslo įstaigas.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/482953