Ne ką mažiau pagalbos suteikia tai, kad šiuo metu yra daug inovatyvios įrangos, kuri padeda našiai atlikti darbus. Pavyzdžiui, įvairūs drėgnomačiai arba navigacinės sistemos, apie kurias plačiau galite skaityti čia.
Greta inovatyvios sistemos, svarbu ir tai, kad plečiamos įvairios paramos ūkininkams, kurios skatina ne tik pradėti veiklą, tačiau ir ją plėsti. Plačiau apie tai, kokia ES parama ūkininkams 2023 metais laukia - skaitykite šiame straipsnyje.
Į ką bus orientuota parama 2023-ais metais?
2023-ais metais atsirado naujų išmokų, kurios yra susijusios su aplinkos saugumu, tvarumu bei klimato apsauga. Plačiau apie programą galima skaityti 2023–2027 metų Bendrosios žemės ūkio politikos strateginiame plane.
Kas turi teisę kreiptis dėl išmokos?
Visi Lietuvos ūkininkai, kurie vykdo kokią nors žemės ūkio veiklą - turėtų domėtis, ar jiems nepriklauso parama. Žinoma, yra keliami tam tikri reikalavimai, kuriuos reikia atitikti. Tačiau faktas, kad visi, kurie vykdo veiklą, kuri yra susijusi su visuomenės arba augalų bei gyvūnų sveikata, taip pat ir aplinkos gerove - turėtų detaliau domėtis sąlygomis.
Kokio dydžio paramą galima gauti?
Planuojama, kad bazinė išmoka turėtų siekti apie 118 €/ha. Kinta schemos, kurios klasifikuos gaunamos paramos dydį. Šiuo metu yra planuojama net 16 schemų, kurios yra susijusios su ekologija, tad esant plačioms galimybėms - didelis šansas, kad Lietuvos ūkininkai taip pat pateks į kurią nors kategoriją. Žinoma, norint gauti paramą 2023-ais metais, pirmiausia reikia pasirūpinti, kad žemės ūkio paskirties žemė būtų geros būklės, taip pat, atitiktų aplinkosauginius reikalavimus.
Kokios subsidijos ūkininkavimui yra siūlomos 2023-ais metais?
Tiesioginės paraiškos 2023-iems metams, dėl ES finansavimo, yra siūlomos tiems ūkininkams, kurie:
- nori pagalbos siekiant apželdinti miškus;
- siūlomos agrarinės paskirties išmokos, kurios skirtos žemės kokybės gerinimui;
- tiesioginės išmokos, kurios skirtos jauniesiems ūkininkams;
- paramos yra taikomos pereinamojo laikotarpio žemdirbystei;
- išmokos taikomos vietovėms, kuriose yra būdingi tam tikri specifiniai apribojimai;
- atitinka žaliųjų išmokų sąlygas.
- siūlomos ir agrarinės aplinkosaugos bei klimato kaitos išmokos;
- ir kitos.
Ar verta pradėti ūkininkauti Lietuvoje?
Žinoma, kad šis klausimas yra labai subjektyvus bei priklauso nuo daugelio aspektų. Europos Sąjungos siūlomos išmokos daugeliui jaunųjų ūkininkų yra labai didelė pagalba, kuri gali padėti pamatus veiklos pradžioje. Keliami reikalavimai nėra sudėtingi, tik reikia daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, taip pat, įsiskaityti įstatymus, kuriuose apibrėžiami paramos gavėjai bei kitos smulkmenos.
Svarbu, kad šiuo metu ne tik gauti paramas yra gana paprasta, tačiau ir ūkininkui, užsiimti žemdirbystės darbais - taip pat nėra sudėtinga. Kaip jau minėjome - tam geriausiai pasitarnauja inovatyvios įrangos, kurios atitinka tiek didelių, tiek mažų bei vidutinių verslų poreikius. Su gera sistema pasiekti didesnį ūkininkavimo našumą yra paprasta, tad ir pasiekti didesnį pelną per trumpesnį laiko tarpą yra lengviau.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/dazniausiai-uzduodami-klausimai-apie-es-paramas-ukininkams-467837