2024 09 05 /13:33

Dvi savaitės iki pasaulinio renginio Lietuvoje - tarptautinio miškų kongreso programoje – įkvepiantys ekspertai iš visų žemynų

Šeštąjį kartą organizuojamas ir šiais metais Lietuvoje vyksiantis tarptautinis kongresas „Miškai ir jų poveikis sveikatai” žada tapti unikaliu, pasaulyje žinomiausių biomedicinos, miškininkystės, klimatologijos, fitofarmacijos bei turizmo sričių ekspertų, mokslininkų ir praktikų sambūriu. Dalyvauti ir tapti jo dalimi verta ne tik gamtos turizmo, visuomenės sveikatos ar miškų politikos atstovams, bet ir visiems, norintiems pasisemti patikimų žinių apie miško poveikį sveikatai, besidomintiems naujausiais mokslo įrodymais ir siekiantiems gauti praktinių įgūdžių, kaip gamtos terapiją integruoti į savo veiklą. 

Kongreso programa žada išskirtinę pažintį su pasaulinio lygio ekspertais

Jau paskelbta rugsėjo 18-20 d. Druskininkuose vyksiančio kongreso programa, o joje daugiau nei 60 pranešėjų iš beveik visų pasaulio žemynų ir daugiau nei 20 skirtingų šalių: nuo Japonijos, Korėjos, Taivano iki Australijos, JAV, Kanados ir Europos šalių.

Šių metų kongrese didelis dėmesys bus skiriamas gamtos terapijos taikymui psichikos sveikatai, nemedieninės ekonomikos vystymui, miško turizmo plėtrai ir gydomųjų miškų steigimui. Organizatoriai atskleidžia, kad kongrese nebus vengiama ir itin jautrių temų, susijusių su senųjų miškų apsauga, taip pat – su prastėjančia vaikų fizine ir psichologine sveikata bei kaip šią situaciją galima pakeisti, jei suskubsime imtis priemonių, kad gamtos ir vaiko ryšys galutinai nenutrūktų. 

Kongresas truks 3 dienas, kuriomis vyks 2 moksliniai simpoziumai. Dalyvių laukia ne tik moksliniai pranešimai, bet ir 8 praktinės dirbtuvės daugiau nei 10 gamtos terapijos užsiėmimų, kultūrinė baltiška programa bei tinklaveikos vakaras. Kongrese savo patirtimi dalinsis ir “Biocon valley” Vokietijos sveikatos ekonomikos klasterio valdybos nariai, kurie inicijuoja dialogus tarp verslo, mokslo ir politikos bei rengia tarptautinius projektus.

Organizatoriai kaip laukiamiausius renginio pranešėjus pristato profesorių Won Sop Shin, pristatysiantį įspūdingą Korėjos miškų valstybinę politiką Miškai, kurie neša laimę žmonėms”, taip pat – vakarietiškos miško terapijos mokyklos pradininką amerikietį Amos Clifford, kurio knyga Miško terapija praktinis miško maudynių vadovas” greitai tirpsta Lietuvos knygynuose. Pastarasis, beje, ne tik dalinsis per ilgą laiką sukauptomis žiniomis, bet ir leis kiekvienam patirti jo vedamos miško terapijos poveikį. 

Ne tik žinios, bet ir įkvepiančios sėkmės istorijos bei geriausi miško terapijos integracijos pavyzdžiai 

Šių metų kongresas kviečia pasinerti į miško terapijos pasaulį ir atrasti naujus būdus, kaip sustiprinti ryšį su gamta. Čia laukia ne tik žinios iš pirmaujančių mokslininkų ir ekspertų, bet ir įkvepiančios sėkmės istorijos apie miškų terapijos integraciją įvairiuose sektoriuose. 

Organizatoriai džiaugiasi, kad į renginį atvyksta turizmo ir sveikatingumo ekspertė Beata Szablics, kuri pirmoji pradėjo įgyvendinti gamta pagrįstas programas Antarktidoje ir toliau šia kryptimi dirba Šveicarijoje bei kitose šalyse. Kongrese sulauksime Moisés Hernandez, majų genties Lenca palikuonio ir gamtos sergėtojo, Honduro atogrąžų miškuose įsteigusio 500 ha rezervatą ir vykdančio miškų išsaugojimo, atkūrimo, permakultūros, holistinės medicinos, bendruomenės kūrimo ir švietimo projektus. 

Sulauksime pranešėjų ir iš Danijos miesto Silkeborgo savivaldybės, kurios atstovė pristatys savo įgyvendinamą programą  „Gamtos receptas”. Ji skirta padėti atsistatyti nedarbingiems dėl streso, nerimo ir depresijos asmenims, taikant gamta paremtas intervencijas. Sąraše yra svečių ir iš Kosta Rikos – tai Manuela Siegfried, sertifikuota gamtos ir miško terapijos vadovė ir trenerė, kuri veda  terapinius pasivaikščiojimus šimtams žmonių Kosta Rikos gydymo centre ir priklausomybių reabilitacijos centre. Suomijos gamtinių išteklių tyrimų profesorė, Suomijos valstybinės miškų įmonės valdybos narė Liisa Tyrväinen pasidalins savo įžvalgomis, kaip Suomijoje jiems pavyko integruoti miškų teikiamą naudą sveikatai į nacionalinę valstybės politiką.

Dar viena įdomi pranešėja – Liz Dawes, kuri yra miško terapijos vadovė ir pirmaujančio Junginėje Karalystėje sveikatos ir gerovės centro „Broughton Sanctuary“ vadybininkė. Liz pasidalins savo patirtimi, kaip gamtos terapijos programos sėkmingai taikomos įmonių kolektyvams. Vykdydamas savo veiklą, šis centras kasmet uždirba daugiau nei 1,7 mln. svarų sterlingų. Įdomius faktus ir savo mokslinius tyrimus apie tai, kaip miško mikroflora yra susijusi su mūsų sveikata pateiks Dr. Jake Robinson, Didžiosios Britanijos mikrobiologas ir  ekologas, gyvenantis Australijoje. Dr. Robinsonas yra dviejų mokslo populiarinimo knygų autorius: „Nematomi draugai: kaip mikrobai formuoja mūsų gyvenimą ir mus supantį pasaulį“ ir „Treewilding: mūsų praeities, dabarties ir ateities santykiai su miškais.”

Kongreso metu organizatoriai dalyvius pakvies į pirmajį prieš 100 metų Europoje įkurtą K. Dineikos sveikatingumo parką. Archeologas Vykintas Vaitkevičius papasakoks apie šventųjų baltų miškų ištakas, o kraštovaizdžio specialistas Stanislovas Čepinskas apžvelgs Lietuvos potencialą tapti gydančių miškų šalimi. Šeimos gydytoja Lolita Rapolienė atskleis naujausius tyrimus apie gamtos terapijos privalumus mūsų sveikatai, Lietuvos sveikatos moklsų universitetas pristatys pirmąsias podiplomines miško terapijos studijas, o grybų edukatorė Aurelija Plūkė pakvies pasivaikščioti po paslaptingą grybų pasaulį. Kartu su apeiginio folkloro grupe „Kūlgrinda“ minėsime rudens lygiadienį, o po jo kongreso dalyvių laukia Mindaugo Survilos filmas „Sengirė” bei naujai sukurtas filmas apie Mariją Gimbutienę „Ateities pajauta”. Kongresas vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Tai tik keletas veiklų iš gausios kongreso programos. Su visa programa galima susipažinti čia: www.isft.info.  

Kongrese kviečiami dalyvauti sveikatos, sveikatingumo, švietimo, turizmo, kraštovaizdžio planavimo ir miškininkystės sektoriuose dirbančius specialistus, sprendimų priėmėjus, miškų savininkus bei kitų sričių specialistus ir praktikus besidominčius miškų terapiniu poveikiu ir panaudojimu. Renginio dalyviams bus išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Kongresą ORGANIZUOJA Tarptautinė miško terapijos draugija ir asociacija „Gyvo Žalio”

KARTU su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Nacionaline sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija, Lietuvos kurortų asociacija, Lietuvos fitoterapijos sąjunga, Lietuvos gamtos terapijos asociacija, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija, Sengirės fondu, Miško terapijos ir edukacijos centru

Kongresą PALAIKO: Vilnius SPA Druskininkai, Glasses on, K.T.S Production, SANCTUM – harmonijos centras, Aplinkos ministerija, Valstybinė miškų urėdija, SKOGRAN, Všį "Myliu mišką"

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/dvi-savaites-iki-pasaulinio-renginio-lietuvoje-tarptautinio-misku-kongreso-programoje-ikvepiantys-ekspertai-is-visu-zemynu-491195

Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų