Sutartį dėl Tauro kalno teritorijos tvarkymo „EIKOS statyba“ pasirašė 2022 m. rugsėjį ir po to ėmėsi vykdyti darbus. Pasak Almanto Čebanausko, „EIKOS statyba“ vadovo, tai buvo neeilinė užduotis.
„Mūsų darbas buvo architektūrinėmis, kraštovaizdinėmis priemonėmis sutvarkyti istoriškai svarbią miestui teritoriją, esančią urbanizuotos aplinkos apsuptyje. Turėjome atsižvelgti į estetinius, rekreacinius aspektus bei pritaikyti aplinką ant Tauro kalno projektuojamos Nacionalinės koncertų salės poreikiams, apgalvoti ir tai, kad aplinka būtų patogi žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių“, – pasakojo A. Čebanauskas.
Atsižvelgiant į susiformavusius funkcinius ryšius, buvo suprojektuoti pėsčiųjų takai, poilsio, žaidimų, sporto ir kitos laisvalaikio praleidimo zonos, taip pat įrengtos želdynų zonos, apšvietimo, lietaus vandens surinkimo bei vaizdo stebėjimo sistemos.
„Kadangi objektas yra saugomoje kultūros paveldo zonoje, vienas iš didžiausių iššūkių buvo sklandžiai sureguliuoti darbus taip, kad jie nesikirstų su archeologinių tyrinėjimų darbais. Vykdant kasimo darbus ir atradus palaikus ar vertingų daiktų, darbai toje zonoje būna stabdomi, tad reikėjo iš anksto apgalvoti scenarijus, kaip galima lanksčiai reaguoti“, – sakė „EIKOS statyba“ vadovas.
Reikėjo atsižvelgti ir į reljefo ypatumus. Apie 82400 kvadratinių metrų užimanti teritorija yra išsidėsčiusi išraiškingame reljefe, kurio aukščių skirtumas – 36,42 m. Reljefas kyla nuo Pamėnkalnio ir V. Kudirkos gatvių sankirtos pietryčių kryptimi link Tauro ir V. Mykolaičio-Putino gatvių sankirtos.