1. Kokie riebalų nusiurbimo privalumai?
Sumažinus riebalus, galima nevaržomai judėti ir atlikti įvairias fizines veiklas. Žinoma, gydytojai chirurgai po operacijos pataria laikytis sveiko gyvenimo būdo, t. y., reguliariai mankštintis ir sveikai maitintis. Sumažinus perteklinius riebalus ir propaguojant sveiką gyvenimo būdą, pagerinama sveikata, todėl galima pilnavertiškai mėgautis gyvenimu. Tad riebalų nusiurbimo operacija leidžia susigrąžinti pasitikėjimą savimi.
2. Kam galima atlikti liposakciją?
Ši operacija gali būti atliekama tiek moterims, tiek vyrams. Ekspertai pabrėžia, kad riebalų nusiurbimas nėra svorio mažinimo būdas, todėl prieš operaciją svarbu palaikyti stabilų svorį. Norintiems numesti svorio, patariama rinktis skrandžio mažinimo operacijas. Be to, žmonėms, turintiems antsvorio, liposakcija nėra atliekama dėl galimų komplikacijų.
3. Nuo kurių vietų nusiurbiami riebalai?
Pertekliniai riebalai įprastai nusiurbiami nuo pasmakrės, kaklo, juosmens, pilvo, nugaros, žastų, sėdmenų, šlaunų ir kelių. Žinoma, tobulėjant technologijoms, sričių, nuo kurių riebalai gali būti nusiurbiami, vis daugėja. Vienos operacijos metu riebalus galima nusiurbti nuo kelių sričių, o maksimalus nusiurbto audinio kiekis gali būti iki 5 litrų.
4. Ar po operacijos bus matomi randai?
Svarbu suprasti, kad tai yra operacija, tad, nors ir nežymūs – randai yra neišvengiami. Tiesa, jų matomumas priklauso ir nuo paciento pooperacinių rekomendacijų laikymosi. Kaip ir po bet kokios intervencinės procedūros, taip ir po liposakcijos, gali pasireikšti įvairūs šalutiniai efektai. Vieni dažniausių yra kraujosruvos, tinimas, tempimo jausmas, retesni – kraujavimas, randų hipertrofija. Siekiant sumažinti randėjimą, specialistai pataria naudoti specialias priemones, pavyzdžiui, tepalus. Atidžiai laikantis rekomendacijų ir imantis efektyvių papildomų priemonių – apgalvotose vietose atlikų pjūvių randai yra sunkiai pastebimi.
5. Kada galima grįžti į darbą po riebalų nusiurbimo?
Tai priklauso nuo procedūros apimties, gydytojų rekomendacijų laikymosi ir darbo pobūdžio. Jeigu liposakcija buvo atlikta nedideliuose plotuose, o darbas yra sėdimas, į darbą galima grįžti greičiau. Visgi, jeigu riebalai buvo nusiurbti nuo pilvo, šlaunų ir dar nuo kitų kūno vietų, o darbas reikalauja fizinio krūvio, prireiks ilgesnio gijimo laikotarpio. Tiek vienu, tiek kitu atveju rekomenduojama pasitarti su operavusiu gydytoju.
Natūralu, kad prieš atliekant liposakciją ar bet kurią kitą plastinę operaciją, kyla įvairių klausimų. Kiekvienas pacientas nori išsklaidyti nežinomybę ir jaustis ramiai, todėl itin svarbu kreiptis į patyrusius savo srities specialistus. Profesionalai galės išsamiai atsakyti į rūpimus klausimus ir sudaryti individualų operacijos planą. Tad jeigu jau kuris laikas svarstote apie liposakciją, kreipkitės į profesionalią chirurgijos kliniką.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/467016