Lietuvoje gyvenantys pabėgėliai kviečiami fotografuoti ir papasakoti savo istoriją, kaip sekasi integruotis Lietuvoje pasirenkant vieną iš šių temų: mokymąsis lietuvių kalbos, būsto paieška, mano darbovietė, profesiniai pokyčiai, studijos, mokykla, darželis, laisvalaikis Lietuvoje ar Lietuva, kaip šalis saugiam gyvenimui. Dalyvių užduotis – ne tik užfiksuoti įsimintinas akimirkas, bet ir pridėti trumpą (iki 10 sakinių) aprašymą, kuris atskleistų nuotraukos ir pasirinktos temos prasmę. Aprašymas gali būti pateiktas lietuvių, rusų, ukrainiečių arba anglų kalbomis. Prie istorijos pasakojimo gali prisijungti darbdavys, dėstytojas, mokytojas, darželio auklėtojas ar kaimynas nusifotografuodamas kartu nuotraukoje ar pasidalindamas atsiliepimu, kurį galima pridėti prie nuotraukos aprašymo. Konkurso komisijai vertinant nuotraukas dėmesys bus skiriamas keturiems pagrindiniams kriterijams: nuotraukos kokybei, temos atskleidimui, aprašymo įtaigumui bei fotografijos emociniam poveikiui.
„Tik savo namus priverstas palikti žmogus žino, kokį kelią reikia nueiti ir kiek pastangų įdėti, norint pritapti svečioje šalyje. Prasidėjus kariniams neramumams, klimato kaitai ir pasaulyje padaugėjus pabėgėlių, jie kaip niekas kitas yra tos stiprios asmenybės, gebančios iš naujo sukurti save, iš naujo sukurti namus sau bei savo šeimai kitoje šalyje. Svarbu paminėti ir tai, kad konkurso dalyviai atlikdami užduotis sąmoningai galės įvertinti savo integracijos lygį ir pažangą Lietuvoje bei suvokti, kokias galimybes gali susikurti Lietuvoje kiekvienas pabėgėlis dedantis pastangas siekiant įsilieti į visuomenę. Šis konkursas suteikia galimybę pabėgėliams iš įvairių pasaulio šalių pademonstruoti kūrybiškumą ir pristatyti savo asmenines patirtis Lietuvoje.“ – teigė Pabėgėlių priėmimo centro direktorė Beatričė Bernotienė.
Fotografijų konkurso dalyviai gali laimėti vertingus prizus – nuo elektrinio paspirtuko iki išmaniųjų įrenginių, tokių kaip planšetinis kompiuteris, išmanusis laikrodis ir JBL nešiojama kolonėlė bei ausinės. Taip pat visi konkurso dalyviai gaus elektronines padėkas. Daugiau informacijos apie fotografijų konkursą „Lietuva – galimybių šalis“ galima rasti Pabėgėlių priėmimo centro tinklalapyje www.rppc.lt.
Šiuo metu Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, Naujininkuose ir Girionyse parama teikiama 325 pabėgėliams, iš kurių net 261 Ukrainos pilietis, 52 prieglobsčio prašytojai, perkeliamieji asmenys (lietuvių kilmės) - 2, neteisėtai sieną kirtę migrantai - 3.
Apie 75 proc. visų gyventojų sudaro moterys ir vaikai. Dauguma asmenų yra atvykę iš Ukrainos, Tadžikistano, Irako, Kongo, Sirijos, Rusijos ir kitų valstybių.
2024 m. paramą integracijai savivaldybėse gauna 876 prieglobsčio gavėjai: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Jonavoje, Visagine, Panevėžyje ir kituose miestuose. Paramą perkeliamiesiems asmenims gauna 181 asmuo, perkeltas iš Ukrainos ir Venesuelos.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/491480