KĄ VADINAME PASYVIAISIAIS IR AKTYVIAIS KOMPONENTAIS?

Aktyvūs ir pasyvūs komponentai yra skirstomi pagal atskirus veiksnius – šaltinio pobūdį, funkcijas, galios padidėjimą ir srovės srauto valdymą. Aktyvieji komponentai teikia arba gamina elektros energiją, o pasyvieji naudoja arba saugo šią energiją.

Kokie yra skirtumai tarp aktyvių ir pasyvių komponentų?

Aktyvius komponentus sudaro tranzistoriai, integriniai grandynai ir kt., o pasyviuosius – rezistoriai, kondensatoriai ir induktoriai. Aktyvieji komponentai gali suteikti galios padidėjimą, gali valdyti srovės srautą, o pasyvieji – ne. Aktyvieji komponentai yra energijos donorai, o pasyvieji – jos priėmėjai. Aktyviam komponentui yra būtinas išorinis šaltinis, o pasyviam – ne.

Jei jums reikia kurių nors iš išvardintų aktyviųjų bei pasyviųjų komponentų, jų ieškokite jų internetinėje parduotuvėje Rs delivers. Pirkdami juos internetu sutaupysite ne tik pinigus, bet ir laiką.

Kokie yra pasyviųjų elektroninių komponentų prietaisai?

Tarp pasyviųjų elektroninių komponentų šalia rezistorių, kondensatorių ir induktorių dar yra minimi transformatoriai ir diodai. Pasyvus įtaisas rezistorius yra naudojamas elektros srovės valdymui arba trukdymui elektros grandinėje, taip pasiekiamas įtampos sumažinimas ir garantuojamas atsparumas įrenginyje.

Kokia yra kondensatorių paskirtis ir kokios yra jų rūšys?

Kondensatoriaus paskirtis yra saugoti energiją elektriniame lauke tarp porų laidų, kurios yra vadinamos „plokštėmis“. O energijos kaupimo kondensatoriuje procesas yra vadinamas „įkrovimu“. Kondensatoriaus galėjimas kaupti krūvį yra matuojamas jo talpa.

Šie prietaisai yra reikalingi elektroninėse grandinėse kaip energijos kaupikliai. Jie dar padeda atskirti aukšto ir žemo dažnių signalus. Kondensatoriai yra skirstomi į elektrolitinius, pagrindinius lygiagrečių plokščių ir mechaninius kintamuosius.

Kaip pasitarnauja diodai ir tranzistoriai?

Diodai – tai vienpusiai vožtuvai elektros energijai. Jie leidžia elektros energijos srautą į vieną pusę. Daugumoje diodų viename jų gale yra dažytos linijos, rodančios kryptį arba srautą. Neigiamoji pusė įprastai yra baltos spalvos. O tranzistorius – tai puslaidininkis įtaisas. Jis yra pagrindinė mobiliųjų telefonų, kompiuterinės įrangos ir kitų elektroninių įrenginių grandinės sudėtinė dalis. Tarp jo atliekamų veiksmų – įtampos reguliavimas, stiprinimas, perjungimas ir signalų moduliacija. Tranzistoriai gali būti pakuojami atskirai, arba tarnauti kaip integruota grandyno dalis.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/ka-vadiname-pasyviaisiais-ir-aktyviais-komponentais-467840

Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų